کد خبر: 345121
۰
۰
نسخه چاپی

ثبت نام ۱۹ هزار نفر در حوزه‌های علمیه خواهران

به گزارش قم پرس به نقل از مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، زهره تمیزکار از پایان یافتن مهلت ثبت نام در حوزه‌های علمیه خواهران جهت تحصیل در سال تحصیلی جدید خبر داد و اظهار داشت: در این دوره شاهد استقبال خوب خواهران بودیم.

وی با بیان اینکه در سال جدید تحصیلی، قریب به ۱۹ هزار نفر در سطوح ۲ تا ۴ حوزه‌های علمیه خواهران ثبت نام کردند، افزود: ۱۴ هزار نفر از ثبت نام کنندگان متقاضی تحصیل در مقطع عمومی (سطح ۲) هستند و در مقاطع عالی و تخصصی سطح ۳ و ۴ نیز به ترتیب ۴۰۹۴ و ۷۶۰ نفر نام نویسی کرده‌اند.

رئیس اداره پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داد: در سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ تعداد ۴۱۹ مدرسه علمیه در مقطع عمومی (سطح ۲ کارشناسی) ویژه دارندگان مدرک دیپلم و بالاتر با ظرفیت بیش از ۱۰۰۰۰ نفر و دارندگان مدرک اتمام پایه هشتم با ظرفیت ۲۰۰۰ نفر پذیرش دارند و شیوه تحصیل در مقطع عمومی صرفاً به صورت حضوری است.

وی با اشاره به اینکه پذیرفته شدگان در مقطع سطح ۳ بعد از قبولی در آزمون و مصاحبه در ۶۹ مؤسسه آموزش عالی و در دوره‌های حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری پذیرفته می‌شوند، گفت: میزان پذیرش در این سطح ۲۵۰۰ نفر خواهد بود.

خانم تمیزکار خاطرنشان کرد: پذیرفته شدگان در سطح ۳ در ۱۲ رشته «تفسیر و علوم قرآنی»، «فقه و اصول»، «فلسفه اسلامی»، «کلام اسلامی»، «تاریخ اسلام»، «مطالعات اسلامی زنان»، «مدرسی ادبیات عربی»، «اخلاق و تربیت اسلامی»، «کلام با گرایش امامت»، «کلام با گرایش مهدویت»، «مشاوره خانواده با رویکرد اسلامی» و «تربیت دینی کودک و نوجوان» به تحصیل خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه در مقطع تخصصی سطح ۴( دکتری) نیز افراد بعد از قبولی در آزمون و مصاحبه در ۱۸ مؤسسه آموزش عالی ۱۱ استان کشور پذیرش خواهند شد، ظرفیت پذیرش در این مقطع را ۳۵۷ نفر اعلام کرد که در ۵ رشته «تفسیر تطبیقی»، «فقه خانواده»، «حکمت متعالیه»، «کلام اسلامی» و «علوم و معارف قرآنی» به صورت حضوری مشغول به تحصیل خواهند شد.

رئیس اداره پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران در پایان با بیان اینکه آزمون سطح ۳ و ۴ حوزه‌های علمیه خواهران جمعه چهارم تیرماه ۱۴۰۰ برگزار شد، بیان داشت: آزمون مقطع عمومی ویژه دارندگان مدرک دیپلم و بالاتر نیز ساعت ۹ روز جمعه ۲۵ تیرماه سال جاری به صورت برخط برگزار خواهد شد.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید