۲۵ تیرماه و آخرین خبرهای کرونایی استان‌ها

برای کرونا گویی در روی یک پاشنه می چرخد و خیال ندارد اندکی کوتاه بیاید پس در این میان وظیفه و همت ما را می طلبد تا در برابرش مقاومت کنیم و شاید با راهکارهای ساده ای که این روزها کوچک و بزرگ بلد هستند، از کرونا فاصله بگیریم.

مطالب و سخنان مسوولان و کادر درمان بیانگر آن است که در برخی نقاط به ویژه استان های جنوبی کشور وضعیت سختی به لحاظ ابتلا و فوتی های کرونا حاکم است و همچنان سیل کمک های بهداشتی و درمانی به این سمت سرازیر است تا مردم بتوانند نفسی تازه کنند و اندکی از آلام و دردهایشان کاسته شود.

در میان انبوه خبرهای کرونایی همچنان برخی مطالب تکراری از تخلف واحدهای صنفی در رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی به چشم می خورد و با این شرایط علت پیشتازی ویروس را نباید به گردن دیگری بیاندازیم بلکه هر کس به سهم خود در ایجاد چنین وضعیتی سهیم است.

به همه این مشکلات اضافه کنید سیلی که از روز گذشته در برخی استان ها جاری شده و هر چند در وضعیت گرما و خشکسالی بارش رحمت الهی جای شکر دارد اما مسائل ناشی از سیلاب هم مردم را کلافه کرده است.

درباره وضعیت مردم زابل هم امروز خبری منتشر شد به نقل از معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل مبنی بر اینکه پس از تکمیل ظرفیت بیمارستان تنفسی سینا و ظرفیت در حال تکمیل بیمارستان سوختگی، بیمارستان ۴۶ تختخواب سل زابل پس از سفر و دستور وزیر بهداشت برای پذیرش بیماران کرونایی در حال تجهیز شدن است.

محمد ایمان آبیلی نژاد افزود: ساخت بیمارستان سل توسط مجمع خیرین سلامت بدلیل اینکه منطقه سیستان بیشترین آمار ابتلا به سل در کشور را دارد آغاز شده و هم‌اینک با افزایش تعداد مبتلایان این بیمارستان برای پذیرش بیماران کرونا اختصاص پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه کمبودی در بخش دارو، اکسیژن و تخت بیمارستانی در منطقه سیستان وجود ندارد، تصریح کرد: هم‌اینک ۶ دستگاه اکسیژن ساز در مدار تولید اکسیژن قرار دارد و ۲ دستگاه اکسیژن ساز دیگر بزودی راه‌اندازی می‌شود.

دکتر حمید سوری نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در سیستان و بلوچستان و رییس کمیته کشوری واکنش سریع کووید-۱۹ در حاشیه بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره) و مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا خاشگفت: خوشبختانه هم‌اینک هیچ کمبودی از لحاظ تخت، تجهیزات تشخیص و اکسیژن در خاش نداریم.

وی اظهارداشت:بخش ویژه کرونای بیمارستان خاش مجهز به ۲۱ تخت بستری با امکانات کامل درمانی و احیاست و هم‌اینک چهار متخصص داخلی، یک متخصص عفونی و سه متخصص طب اورژانس در اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان خاش مشغول فعالیت هستند.

۲۵ تیرماه و آخرین خبرهای کرونایی استان‌ها

اما در کنار خبرهای تلخ کرونایی بشنوید از وضعیت تزریق واکسن که بنا به گفته مسوولان طبق برنامه ریزی انجام شده به پیش می رود و هر روز بر تعداد واکسیناسیون اضافه می شود از جمله در چهارمحال و بختیاری که تاکنون ۸۰ هزار دوز واکسن برای گروه سنی ۶۵ تا ۷۰ سال تزریق شده است و واکسیناسیون گروه سنی بالای ۶۰ سال نیز از روز شنبه ۲۶ تیر آغاز می‌شود.

در ارومیه هم وضعیت به همین منوال است به گونه ای که تاکنون ۲۱۸ هزار و ۴۵۲ نفر در استان واکسن کرونا دریافت کرده اند و هر روز این آمار در حال افزایش است و بر اساس این آمار تاکنون نزدیک به ۶.۳ درصد جمعیت آذربایجان غربی واکسن کرونا را تزریق کرده اند و این روند همچنان ادامه دارد.

واکسیناسیون کرونا برای افراد سالمند در رفسنجان نیز در حال انجام است و تاکنون بیش از ۳۱ هزار دوز واکسن کرونا در شهرستان‌های رفسنجان و انار تزریق شده و این روند تا واکسیناسیون کامل افراد بالای ۶۵ سال تداوم دارد.

در ادامه خبری هم بگیریم از وضعیت واکسیناسیون زندانی ها که بنا بر اعلام مدیر کل زندان‌های استان تهران حفظ سلامتی مددجویان، سربازان وظیفه و کارکنان اولویت اساسی سازمان زندان‌ها است، از این رو در اقدامی جهادی طی روزهای پنجشنبه و جمعه همه این سه گروه علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.

سیدحشمت الله حیات الغیب افزود: با پیگیری اداره بهداشت و درمان اداره کل و مساعدت معاونت بهداشت غرب مرکز استان البرز معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز و مرکز بهداشت غرب کرج تمام مددجویان، سربازان وظیفه و کارکنان ندامتگاه قزلحصار و زندان رجایی شهر بدون محدویت سنی دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

امروز سهمیه واکسن جزیره بوموسی برای واکسیناسیون افراد بالای ۱۸سال ارسال شد و بزودی تزریق واکسن آغاز می‌شود و واکسیناسیون در جزیره های قشم و کیش نیز پس از آن صورت می گیرد.

۲۵ تیرماه و آخرین خبرهای کرونایی استان‌ها

وضعیت کرونایی استان‌ها

با گذشت ۲۵ روز از فصل تابستان، امروز خبری از کاهش مبتلایان به ویروس کرونا نبود و همچنان نقاط مختلف کشور درگیر این ویروس هستند که در ادامه به مهمترین آنها اشاره می شود:

چهارمحال و بختیاری / ۶۹۱ بیمار مشکوک، ۲۲۹ بیمار مثبت و فوت یک نفر در ۲۴ ساعت گذشته

بر اساس جدیدترین رنگ‌بندی شیوع کرونا، شهرستان بروجن در وضعیت قرمز(خیلی پرخطر)، شهرستان‌های شهرکرد، فارسان، لردگان، کیار و اردل در وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان‌های کوهرنگ، بن، سامان و خانمیرزا در وضعیت زرد( خطر متوسط) شیوع کرونا قرار دارند.

هرمزگان / ۲۳۱ بیمار بستری و ۷ فوتی در ۲۴ ساعت گذشته و ۸۴۷ نفر تحت مراقبت ویژه

البرز / اکنون حدود ۸۵۰ بیمار بستری و از مجموع هفت شهرستان البرز سه شهرستان کرج ، فردیس و نظرآباد در وضعیت قرمز کرونایی ، ساوجبلاغ، چهارباغ و اشتهارد نارنجی و شهرستان طالقان زرد کرونایی است.

یزد / هم‌اکنون ۸۵۵ نفر بستری، از این تعداد به ۱۲۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه آی .سی.یو( I.C.U) خدمات درمانی ارائه می شود.

به گزارش پنجشنبه شب روابط عمومی این دانشگاه، ابراهیم سلمانی افزود: همچنین در شبانه‌روز گذشته از یک هزار و ۶۱۰ نمونه گرفته شده از افراد مشکوک به ویروس کرونا بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی در مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی ، ۷۶۶ فرد جدید مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در استان شناسایی شدند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۷۹ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شدند و ۶۸۷ نفر هم در منزل دوره نقاهت خود را طی می کنند و در شبانه روز گذشته نیز ۱۲ بیمار هم به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

هم اکنون وضعیت بهداشتی ۹ شهرستان از ۱۰ شهرستان استان یزد، به دلیل افزایش شیوع ویروس کرونا در حالت قرمز قرار دارد و تنها شهرستان اشکذر به رنگ نارنجی است .

خاش در سیستان و بلوچستان / شناسایی ۸۹۸ مورد ابتلای جدید کرونا و ۲۰ مورد فوتی از ابتدای تیرماه

گلستان / ۷۷۷ نفر بستری‌ در مراکز درمانی از این تعداد ۱۰۴ نفر بستری در بخش مراقبت‌های ویژه

اکنون گمیشان نارنجی و سایر ۱۳ شهرستان گلستان در وضعیت قرمز(خیلی پرخطر) شیوع کرونا قرار دارند.

آذربایجان غربی / ۱۴۷ نفر بستری در بخش‌های آی‌سی‌یو ، ابتلای ۴۲۱ نفر به کرونا و فوت پنج نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در استان، اظهار کرد: از این تعداد حدود ۱۴۰ نفر در مراکز درمانی بستری شدند.

اردبیل / بستری ۴۱ نفر و فوت ۲ نفر در شبانه روز گذشته، تعداد کل بستری ها در مراکز درمانی استان ۲۵۷ نفر ، بستری در بخش های ویژه بیمارستانی ۵۷ نفر هم‌اکنون شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز، شهرستان‌های پارس‌آباد و مشکین‌شهر در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های گرمی، کوثر، نیر، سرعین، نمین، اصلاندوز، خلخال و بیله‌سوار در وضعیت زرد قرار دارند.

اصفهان / یک هزار و ۲۷۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۱ بیمار بدحال و بستری یک هزار و ۴۴۹ بیمار دارای علائم کرونا

بر اساس آخرین رنگ‌بندی همه‌گیری کووید ۱۹ شهرستان های اصفهان، کاشان، اردستان، خمینی شهر، شهرضا، لنجان، نایین و آران و بیدگل در وضعیت قرمز (بسیار پر خطر) قرار دارد.

لرستان / شناسایی ۳۵۵بیمار جدید کووید ۱۹ و فوت ۲ بیمار طی شبانه روز گذشته و بستری ۵۰۲ بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی

براساس اعلام ستاد مقابله با کرونا هم اکنون شهرستان های خرم‌آباد، بروجرد، پلدختر، سلسه و دلفان در وضعیت قرمز، رومشکان در وضعیت زرد و بقیه شهرستان‌های استان در شرایط نارنجی قرار دارند.

آخرین آمار مبتلایان و فوتی‌ها در کشور

روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: ۱۹۹ بیمار کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۶ هزار و ۷۹۱ نفر رسید.

از دیروز تا امروز ۲۵ تیرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۱ هزار و ۸۸۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۴۱۰ نفر از آنها بستری شدند و ????مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۴۸۵ هزار و ۹۴۰ نفر رسید.

تا کنون سه میلیون ۱۰۱ هزار و ۶۱۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و ????چهار هزار و ۱۳۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۲۴ میلیون و ۸۹۲ هزار و ۹۱۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در زمان حاضر ۱۶۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۶۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

همچنین تا کنون پنج میلیون و ۶۸۸ هزار و ۴۵۲ نفر دوز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۲۴۹ هزار و ۸۱۱ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۷ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۲۶۳ دوز رسید.

۲۵ تیرماه و آخرین خبرهای کرونایی استان‌ها

در پایان مطلب امروز هم چند گزارش کرونایی بخوانید با این عناوین:

برای دریافت واکسن کرونا در شیراز به کجا مراجعه کنیم؟

گسترش خدمات غیر حضوری تامین اجتماعی خراسان رضوی در سایه کرونا

فعالیت بازار روز قائمشهر در روزهای قرمز کرونایی

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید