تعداد کودکان کرونایی بستری شده در مشهد در حال افزایش است

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز جمعه به نقل از دکتر حسین محسن زاده گزارش داد: در حال حاضر با توجه به ورود به موج پنجم شیوع کرونا، موارد ابتلا و بستری کودکان و موارد مشکوک در بیمارستان اکبر افزایش یافته است.
وی افزود: کودکان به دلیل بروز دیرهنگام علائم می توانند منتشر کننده بیماری کرونا باشند.

مدیر بیمارستان فوق تخصصی کودکان‌ اکبر مشهد ادامه داد: بیماری کووید ۱۹ می تواند در کودکان با علائم غیر اختصاصی یا دیرهنگام بروز کند که همین امر موجب انتشار بیماری در میان سایر اعضای خانواده می شود.
وی گفت: بهترین راهکار برای پیشگیری از ابتلای کودکان به کرونا، اجتناب از حضور در دورهمی ها و رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.
دکتر محسن زاده افزود: پذیرش و بستری کودکان مشکوک به کرونا در فضایی جدا از بیماران غیر کرونایی در بیمارستان اکبر انجام می شود.

بیمارستان فوق تخصصی اطفال اکبر، یکی از بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که توسط خیران و خانواده "علیزاده" در سال ۱۳۹۶ طی مراسمی با حضور وزیر وقت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره‌برداری رسید.
این بیمارستان ٢٥٠ تختخوابی در فضایی به مساحت ۲۲ هزار مترمربع ساخته شده است.

در هفته اول تیرماه امسال تعداد بیماران بستری ناشی از کرونا در بیمارستان اکبر به صفر رسید.

در اوج شیوع کرونا حدود ۲۷۰ کودک مبتلا در بیمارستان اکبر مشهد بستری و تحت درمان قرار داشتند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون سه میلیون و ۴۸۵ هزار و ۹۴۰ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۹۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۸۶ هزار و ۷۹۱ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون سه میلیون و ۱۰۱ هزار و ۶۱۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید