کرونا ۱۲ کرمانشاهی دیگر را به کام مرگ کشاند

«مهدی محمدی» پنجشنبه شب به ایرنا افزود: در شبانه‌ روز گذشته ۱۹۷ نفر شامل ۱۰۵ بیمار مثبت بستری و ۹۲ بیمار مثبت سرپایی مبتلا به کرونا در سطح استان شناسایی شدند که در مقایسه با روز گذشته ۸۰ نفر کمتر است.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون ۹۸۲ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند که تعداد آنها نسبت به روز گذشته ۱۰ نفر کمتر شده است.

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه اضافه کرد: از این تعداد، ۲۰۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند و حال ۴۲ نفر هم وخیم است.

وی یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۵ نفر در مراکز درمانی استان با علایم بیماری کرونا بستری و ۲۰۰ نفر هم پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شدند.

محمدی ادامه داد: در شبانه روز گذشته ۳۶۱ بیمار هم در مراکز درمانی استان کرمانشاه برای تزریق رمدسیویر بستری موقت شدند که نسبت به روز قبل ۹۴ نفر کمتر است.

براساس رنگ بندی جدید وزارت بهداشت، شهرستان های سرپل ذهاب، پاوه، کرمانشاه، جوانرود، گیلانغرب و هرسین همچنان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

شهرستان های سنقر و کلیایی، کنگاور، گیلانغرب، روانسر و صحنه هم در وضعیت نارنجی و شهرستان های قصرشیرین، ثلاث باباجانی و دالاهو در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید