کد خبر: 355377
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

اولین شعار پیامبر اسلام (ص) وحدت‌آفرین بود

حجت‌ الاسلام سید محمدشریف حسینی کوهستانی روز سه‌‎شنبه در نشست مشترک علما، بزرگان و متنفذین تشیع و تسنن خراسان جنوبی که همزمان با آغاز هفته وحدت در شهر اسدیه برگزار شد، افزود: وقتی شعار اسلام و پیامبر (ص) توحید انتخاب شد، وحدت در جوامع رقم خورد.

وی گفت: در زمان حضرت محمد (ص) مرزهای جغرافیایی، زبانی، قومی و رنگی به هم ریخت و همه زیر پرچم توحید و حول محور خداوند متعال متحد شدند.

این مسوول در سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: معجزه پیامبر گرامی اسلام، قرآن کریم بوده که آیات آن برای عصرها معجزه است و اولین شعار نبی مکرم اسلام (ص) در رابطه با مردم شعار وحدت‌آفرین بود.

وی افزود: وحدت شعار پیامبر بود و امروز نیز برترین رکنی است که ما را در برابر توطئه‌های دشمنان بیمه می‌کند، پیامبر اسلام منادی وحدت بین مسلمانان است و همواره در راستای برقراری و اشاعه وحدت در دنیای شرک آن دوران تلاش می‌کرد.

حجت الاسلام حسینی کوهستانی گفت: پیامبر گرامی اسلام در جایی مبعوث به رسالت شد که جنگ‌ها، خونریزی و فرزندکشی در دل منطقه وجود داشت و دل مردمان منطقه‌ای که پیامبر در آن مبعوث شد مانند سنگ‌ها سخت بود.

وی اظهار داشت: یک مورخ مسیحی می‌گوید بالاترین، بزرگترین و موفق‌ترین شخصی که در تاریخ تمدن‌ساز بود و مردم را منقلب کرد، پیامبر اسلام (ص) است.

مدیر هسته مرکزی گزینش سازمان تبلیغات اسلامی گفت: پیامبر به انسان‌های عصر خود حیات تشریعی و انسانیت داد، مردمانی را زنده کرد که مسوولیت اجتماعی، ایثار و فداکاری نداشتند و حتی دختران خود را زنده به گور می‌کردند.

وی افزود: ما اگر به دنبال وحدت هستیم براساس آیات قرآن کریم باید "اشداء علی الکفار" باشیم و نفی کفر کرده و موضع خودمان را مشخص کنیم، همچنین براساس آیات قرآن کریم باید مسلمانان نسبت به هم مهربان باشند و عبادت خداوند را انجام دهند و به دنبال فضل خداوند باشند.

وی بیان کرد: اگر کسی فکر کند چون دشمن داریم باید وحدت داشته باشیم، اشتباه بزرگی است چرا که قرآن کریم می‌گوید باید امت واحده را تشکیل دهیم و خداوند را با اتحاد و وحدت عبادت کنیم زیرا عبادت خداوند برای نظم، انضباط و اقتدار و عزت مسلمین زمانی مفید است که در کنار هم قرار گیرد.

حجت الاسلام حسینی کوهستانی از امام راحل نیز به عنوان منادی اتحاد و وحدت مسلمانان در عصر حاضر یاد کرد و گفت: ما در عصر حاضر بیش از گذشته نیاز به وحدت و همدلی داریم و این امر مقطعی و صوری نیست بلکه باید به‌ عنوان یک اعتقاد دینی و عبادی دنبال کنیم و در راستای تقویت وحدت گام برداریم.

وی افزود: هرچه داریم به برکت اتحاد و همدلی است و ما شیعه و سنی حول محور ولایت حرکت می‌کنیم، امروز دشمنان برای از بین بردن وحدت تلاش کنند و باید بصیرت و هوشیار باشیم.

این مسوول در سازمان تبلیغات اسلامی گفت: شما علمای شیعه و سنی در منطقه مرزی شهرستان درمیان دو مسوولیت برعهده دارید؛ هم مسوولیت مرزبانی از اعتقادات و فرهنگ کشور و هم دفاع از مرز جغرافیایی که باید زمان‌شناس باشیم چرا که اگر کسی زمان را بشناسد دچار مشکل نمی‌شود.

وی اضافه کرد: اگر مرگ بر آمریکا می‌گوییم باید با بصیرت باشد زیرا ما آمریکا را نه اینکه یک کشور غیرمسلمان است بلکه به عنوان یک ظالم لعن می‌کنیم.

حجت الاسلام حسینی کوهستانی گفت: استکبار جهانی با توطئه‌های مختلف خود در خاورمیانه و کشورهای سوریه، عراق، یمن، افغانستان، عراق و لبنان آتش به پا می‌کنند و خودشان کنار نشستند که باید هوشیار و بصیر باشیم.

وی افزود: براساس بیانات مقام معظم رهبری باید تقریب مذاهب اسلامی همراه با تبیین باشد و اگر مسائل تببین شود، تقریب هم محقق می‌شود.

مدیر هسته گزینش سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: باید مردم نسبت به مسائل مختلف جهان آگاه باشند و این برعهده افرادی است که اهل فکر، قلم و تریبون و از جمله علمای بزرگ شیعه و سنی است.

وی گفت: هیچ دوره‌ای بعد از صدر اسلام برای علمای شیعه و سنی، مبلغان و عالمان دین مثل دوران انقلاب اسلامی شرایط تبلیغ کردن فراهم نبوده و امروز این شرایط فراهم شده که وظیفه همه ما سنگین است.

برنامه‌های بزرگداشت هفته وحدت از ۱۲ ربیع‌الاول (۲۷ مهر ماه) آغاز شد و ۴۰ عنوان برنامه به مناسبت هفته وحدت در مناطق مختلف استان خراسان جنوبی به‌خصوص شهرستان‌های تلفیقی برگزار می‌شود.

امسال سه مجموعه قرارگاه عملیاتی شهید ناصری، دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان جنوبی و اداره کل تبلیغات اسلامی در کنار هم برای اجرای برنامه‌های هفته وحدت فعالیت و مشارکت دارند.

هفته وحدت فاصله میان ۱۲ ربیع‌الاول سالروز میلاد پیامبر اسلام (ص) بنابر روایات اهل سنت تا ۱۷ ربیع‌الاول تاریخ ولادت حضرت محمد (ص) بنابر روایات شیعه است که از سوی امام خمینی (ره) هفته وحدت نام گرفت.

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس