کد خبر: 356507
۰
۰
نسخه چاپی

نخستین دوره کنشگری اجتماعی در دانشگاه باقرالعلوم (ع) آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری دفتر تبليغات اسلامي (تبلیغ نیوز)، در مراسم افتتاحیه این دوره آموزشی علمی که توسط قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی دفتر تبلیغات اسلامی به میزبانی و همکاری دانشگاه باقرالعلوم (ع) برگزار شد، رئیس قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: دفتر تبلیغات اسلامی با راه‌اندازی قطب‌های تخصصی به عنوان یک قرارگاه فرهنگی و ذیل آن میزهای تخصصی از پژوهش تا فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی را دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه میز اخلاق، خانواده و سبک زندگی یکی از قطب‌های تاثیرگذار دفتر تبلیغات اسلامی در جامعه است، خاطرنشان کرد: میز روحانیت یکی از میزهای تخصصی این قطب به شمار رفته و هدف اصلی آن نیز توسعه اخلاق روحانیت و آسیب‌شناسی بوده است.

علیزاده تصریح کرد: نگاه ما به عرصه اخلاق نگاه تخصصی بوده و بر این باوریم آنچه می خواهد به عنوان گفتمان به جامعه ارائه شود باید به صورت تخصصی مورد توجه ، تحلیل و بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به توجه و اهمیت به بحث های مرتبط با اخلاق در دهه‌های اخیر گفت: خوشبختانه به این مهم در قالب‌های مختلف پرداخته شده و بحث‌های اخلاقی نیز از کلیات خارج و به صورت جزئی و تخصصی بررسی می‌شود.

مدیر قطب خانواده دفتر تبلیغات اسلامی همچنین در سخنان خود به برگزاری دوره تربیت مدرسان و مربیان اخلاق کنش‌گری اجتماعی روحانیت اشاره کرد و گفت: با برگزاری این دوره به دنبال کادر‌سازی و تربیت مربیان اخلاق کنشگر اجتماعی در قم و اعزام به سایر استان‌ها است.

وی گفت: برنامه‌ریزی میان مدت برای آسیب‌زدایی و حضور فعال روحانیون در جامعه به عنوان کنش‌گران اجتماعی روحانیت است.

علیزاده تصریح کرد: هدف این دوره آموزشی این است که بتوانیم حرکت و کنش‌گری اجتماعی روحانیت را اشاعه، گفتمان سازی و فرهنگ‌سازی کنیم به طوری که زمینه برای بکارگیری دانش آموختگان این حوزه‌ها فراهم شود.

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید