کد خبر: 357517
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

استقبال شاعران از برگزاری محفل شعر مهر و ماه در قم

پنجاه و هشتمین محفل شعر «مهر و ماه» با حضور محمد جواد شرافت و با استقبال شاعران استان قم در سالن ماه حوزه هنری قم برگزار شد.

استقبال شاعران از برگزاری محفل شعر مهر و ماه در قم

به گزارش قم پرس: حوزه هنری استان قم،‌ پنجاه و هشتمین محفل شعر «مهر و ماه» شامگاه چهارشنبه 3 اذر ماه 1400 با حضور محمد جواد شرافت و با استقبال شاعران استان قم در سالن ماه حوزه هنری قم برگزار شد.

در این محفل ادبی که با رعایت پرتکل‌های بهداشتی، به شکل حضوری برگزار می‌شد، 24 شاعر جوان استان پشت تریبون قرار گرفتند و پس از گذشت مدت‌ها از برگزاری این محفل به صورت مجازی، برای مخاطبان حاضر در سالن به قرائت شعر پرداختند.

سکینه اکبری، موسی صباغیان، محمدجواد طاهری نیا، زهرا سلیمی، محمد جواد قیاسی، شهره انجم شعاع، محمد متین کریمی، محمد جواد الهی‌پور، فاطمه الله مرادی، محمد میرزایی بازرگانی،‌ نجمه سادات هاشمی، محمدعلی کعبی، اعظم معارف‌وند، سید مصطفی فاطمی، فائزه امجدیان،‌ علیرضا کبیری، میثم داودی، فاطمه سادات آل مجتبی، سید جواد میرصفی، حسین عباسپور،‌ عاطفه خرمی، سعاده سادات حوائجی، کاظم عابدینی و محمد غفاری شاعرانی بودند که در این شب اشعارشان را ارائه کردند.

همچنین محمد جواد شرافت مجری کارشناس این محفل در میانه‌ی شعرخوانی شاعران به رویدادهای ادبی روی داده در آبان ماه 1400 از جمله نامزدی سه شاعر قمی در بخش کلاسیک جایزه قیصر امین‌پور و موفقیت سعید مبشر شاعر قمی در کسب این جایزه برای مجموعه شعر «کوبه» اشاره کرد.

وی در ادامه به لزوم ممارست شاعران جوان در سرایش شعر تاکید

کرد و تصریح نمود: «برای روشن ماندن چراغ ذوق و روانی طبع باید مدام در حال سرایش شعر باشیم چنانچه اگر تعداد آثار صائب تبریزی را بر عمر ادبی او قسمت کنیم، می‌بینم که این شاعر پارسی‌گو هر دو روز یکبار شعری گفته که در مجموعه آثارش برای ما بجا مانده است.»

شرافت همچنین حضور شاعرانی از کشورهای مختلف و با زبان‌های متنوع در شهر قم را باعث پیشرفت شاعرن این شهر دانست.

همچنین محمد غفاری مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری قم و معاون فرهنگی این حوزه با اعلام تاریخ اول دی ماه 1400 به عنوان زمان برگزاری پنجاه و نهمین محفل مهر و ماه گفت: «این محفل بخاطر زمان برگزاری، در حال و هوای شب یلدا و شهادت حضرت زهرا(س) برگزار خواهد شد.»

وی همچنین از برگزاری شب شعری با موضوع سردار قاسم سلیمانی در ماه پیش رو در قم خبر داد.

محفل مهر و ماه که به همت حوزه هنری قم برگزار می‌شود، به محلی برای ارئه و شنیده شدن تازه‌ترین اشعار شاعران شهر قم بدل شده‌است.

استقبال شاعران از برگزاری محفل شعر مهر و ماه در قم