کد خبر: 357548
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان:

به گزارش ایرنا، فریبا رضائی روز چهارشنبه در بازدید از خبرگزاری ایرنا مرکز سنندج با اشاره به اینکه رسانه پیشقراول فرهنگ سازی و احقاق حقوق محیط زیست است، اظهار داشت: تعامل بین مجموعه محیط زیست و اهالی رسانه تاثیر بسزایی در پیشبرد برنامه‌های زیست محیطی دارد.

وی اضافه کرد: اگر اقدامات انجام شده و مباحث مربوط به حوزه محیط زیست توسط رسانه ها منتشر نشود و مردم در جریان آن قرار نگیرند بی شک تاثیرگذاری برنامه‌های حوزه آموزش و فرهنگ سازی زیست محیطی با مشکل مواجه خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان نخستین رسالت این سازمان را آموزش خواند و افزود: رویکرد سازمان محیط زیست وجود ۸۰ میلیون محیط بان در کشور است که این مهم منجر به تحقق توسعه پایدار و حفظ منابع زیستی خواهد شد.

رضائی یادآور شد: سازمان محیط زیست به تنهایی قادر به حفظ محیط زیست و اجرای همه قوانین و مقررات موجود در این حوزه نیست و مردم بازوی اصلی و تاثیرگذار آن برای دستیابی به اهداف زیست محیطی هستند.

در این بازدید مدیرکل حفاظت محیط زیست استان به سوالات خبرنگاران ایرنا در ارتباط با مهمترین مسائل حوزه محیط زیست استان از جمله وضعیت تالاب بین المللی زریبار مریوان، معدن طلای سقز، سرشماری زمستانی پرندگان در مناطق آبی استان و سرشماری زمستانه پستانداران در مناطق حفاظت شده، تامین علوفه برای وحوش مناطق حفاظت شده و نظارت و بازرسی از واحدها و صنوف آلاینده و پسماندها پاسخ داد.

ایرنا رسانه‌ای صادق و متعهد است

رضائی همچنین با قدردانی از تلاش خبرنگاران استان در زمینه پوشش خوب اخبار محیط زیستی گفت: در آینده نزدیک فراخوان نخستین جشنواره محیط زیست و رسانه کردستان با هماهنگی با نهادها و ارگان‌های مربوطه تدوین و منتشر خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان در ادامه از بخش های مختلف ایرنا مرکز سنندج از جمله اتاق خبر و اتاق کنفرانس بازدید و از خانم چنور صادقی به عنوان خبرنگار برتر حوزه محیط زیست کردستان با اهدای لوح تقدیر کرد.

ایرنا رسانه‌ای صادق و متعهد است

کردستان دارای پنج منطقه حفاظت شده شامل منطقه چلچمه و سارال با ۹۷ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده بیجار با وسعت ۳۲ هزار هکتار، منطقه بدر و پریشان قروه با وسعت ۴۳ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با وسعت ۵۷ هزار هکتار و منطقه عبدالرزاق سقز با وسعت ۳۹ هزار هکتار و پناهگاه حیات وحش زریوار با وسعت سه هزار هکتار و ۲ اثر طبیعی ملی وچندین منطقه شکار ممنوع است که این استان را در زمره منحصر بفرد ترین نقاط کشور به لحاظ تنوع گونه‌های جانوری و گیاهی قرار داده است.

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس