کد خبر: 357888
۰
۰
نسخه چاپی

آخرین وضعیت پروژه مترو قم از اتمام روسازی‌های فاز نخست تا آمادگی برای شروع تست گرم

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم با تشریح آخرین وضعیت پروژه مترو شهر قم گفت: بعد از اتمام روسازی خط یک، روسازی خط 2 فاز نخست نیز به‌زودی به اتمام می‌رسد.

آخرین وضعیت پروژه مترو قم از اتمام روسازی‌های فاز نخست تا آمادگی برای شروع تست گرم

به گزارش قم پرس: منصور درویشی امروز در هفدهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات شهید باکری این شورا برگزار شد، به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت پروژه مترو قم پرداخت و اظهار داشت: در حال حاضر فاز نخست خط A آماده تست گرم بوده و برای تأمین قطار در حال رایزنی برای اجازه قطار هستیم تا بتوانیم ۸۰ قطار موردنیاز شهر قم را تأمین کنیم.

وی از اتمام روسازی خط یک فاز نخست خبر داد و افزود: به‌زودی روسازی خط ۲ نیز به اتمام رسیده و ایستگاه‌های شهید مطهری ۹۶ درصد پیشرفت و ایستگاه میدان کشاورز نیز با ۹۰ درصد پیشرفت مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم، زمان موردنیاز برای تست گرم و سرد را دو ماه اعلام کرد و گفت: در زمان تست گرم و سرد و تأمین ایمنی برای صدور اجازه مسافرگیری، ایستگاه‌ها تکمیل‌شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها از پست برق نواب که مربوط به مونوریل است استفاده‌شده و کابل‌کشی‌های آن به اتمام رسیده و برق موردنیاز فاز یک تأمین‌شده است.

درویشی در ادامه به تأمین نیرو برای تکمیل چارت اداری سازمان قطار شهری اشاره کرد و گفت: در سازمان قطار شهری چارت منظمی وجود نداشته و ۱۰ سال پیش با آغاز به کار سازمان چارت مختصری تعریف‌شده است.

وی اذعان کرد: مشاور سازمان با بررسی سایر شهرها و نیاز شهر قم، به شهرداری پیشنهاد به‌روزرسانی چارت سازمان را داده و قرار بر تعریف معاونت بهره‌برداری در سازمان شده و بر این اساس، نیاز به تأمین نیرو متخصص خواهیم داشت.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم برون‌سپاری و تأمین نیرو از خارج سازمان را هدف اصلی سازمان دانست و ابراز کرد: با بررسی شهرهایی مانند مشهد تهران شیراز و اصفهان تصمیم بر تأمین حداقلی نیرو در سازمان گرفته شد و مابقی نیروها از خارج از سازمان تأمین می‌شود.

وی تصریح کرد: مشهد ۱۸۰۰ نیرو، اصفهان ۷۱۰ نیرو و شیراز نیز ۷۱۰ نیرو ثابت داشته و این تعداد جدا از نیروهای خارج از سازمان بوده و در شهر قم چون ابتدای کار قرار داریم بحث‌های تخصصی زیادی انجام‌شده است.

درویشی ادامه داد: با تصویب هیئت‌مدیره سازمان و شورای سازمان، قرار بر راه‌اندازی معاونت بهره‌برداری در فاز نخست شده و چون شرکت تخصصی در کشور برای تأمین نیروهایی تخصصی نیست باید تعدادی افراد جذب شوند.

وی خاطرنشان کرد: در بین نیروهای شهرداری نیز نیروهایی با تخصص، مهندس راه‌آهن در تمام گرایش‌ها، مهندس برق، مهندس مخابرات و صنایع کم بوده و نمی‌توانیم همه نیروهای خود را از شهرداری تأمین کنیم.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید