کد خبر: 358222
۰
۰
نسخه چاپی

نشست مشترک پژوهشکده فقه و حقوق و دفتر قم مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، در این جلسه ابتدا حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسین هاشمیان «دبیر کمیته فرهنگی و اجتماعی دفتر قم مرکز پژوهش‌های مجلس» در مورد ظرفیت ها و فرآیند کار آن دفتر توضیحاتی ارائه نمود.

وی با اشاره به اهمیت کار در فضای قانونگذاری و تکیه قانونگذاری در نظام جمهوری اسلامی به حقوق برخواسته از فقه اسلامی اظهار داشت: پژوهشکده فقه و حقوق به عنوان یکی از مراکز پشتیبان در این عرصه می تواند در حوزه های مختلف به این دفتر که به جهت همکاری و تعامل بیشتر مرکز پژوهش ها با مراکز علمی قم راه اندازی شده است، کمک شایانی نماید.

سپس، حجت الاسلام والمسلمین سیف الله صرامی «رئیس پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی» بیان نمود: یکی از اهداف مهم تأسیس این پژوهشکده، پاسخگویی به مسائل فقهی در حوزه های مربوط به حکومت و حکمرانی و مسائل جدید حقوقی بوده است و در این زمینه تاکنون حدود 100 کتاب و مقالات علمی متعدد منتشر نموده است. این آثار یا مستقیماً با مباحث حقوقی ارتباط دارد یا مبانی فقهی مباحث را بررسی می کند.

در ادامه جلسه، اعضای شورای مدیران پژوهشکده فقه و حقوق نقطه نظرات و راهکارهای خود را در زمینه همکاری های بیشتر دو مجموعه بیان کردند.

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید