کد خبر: 362254
۰
۰
نسخه چاپی
آیت الله سعیدی:

مهمترین معیار برای گزینش تقوای افراد است

امام جمعه قم مهمترین معیار برای گزینش را تقوای افراد دانست و گفت: تقوا در هر شغلی متفاوت است و تقوایی که در قاضی ملاک است در امام جماعت ملاک نیست و تقوایی که در امام جماعت لازم است در خبرنگار لازم نیست بنابراین در هر شغلی باید تقوای مناسب با آن شغل در افراد در نظر گرفته شود.

مهمترین معیار برای گزینش تقوای افراد است

به گزارش قم پرس: آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت الله سیدمحمد سعیدی در دیدار با جمعی از اعضای هسته گزینش ادارات و نهادهای استان قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار کرد: حضرت ام البنین(س) که دیروز سالروز وفات ایشان بود از بانوانی هستند که بانوان جامعه اسلامی باید از سیره ایشان الگوبرداری کنند.

وی با بیان اینکه امیرالمؤمنین(ع) بر اساس اهدافی که از این ازدواج داشتند معیارهای خود برای انتخاب همسر را مطرح و این ازدواج صورت گرفت، افزود: انتخاب فاطمه کلابیه به قدری درست انجام گرفت که این حضرت نهایت ادب را نسبت به فرزندان حضرت زهرا سلام الله علیها داشتند و به احترام حضرت فاطمه سلام الله علیها به همگان اعلام کردند که ایشان را با نام فاطمه صدا نزنند.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه باید ما در هر کاری از کوچک گرفته تا بزرگ بر اساس معیارهای شرعی و عرفی گزینش داشته باشیم، گفت: گزینش یک انتخاب است و این انتخاب باید آگاهانه، با بصیرت، به اندازه نیاز و با رعایت اولویت‌ها باشد و قاعده «الاهم فالاهم» که در فقه رایج است رعایت شود.

سعیدی مهمترین معیار برای گزینش را تقوای افراد دانست و گفت: تقوا در هر شغلی متفاوت است و تقوایی که در قاضی ملاک است در امام جماعت ملاک نیست و تقوایی که در امام جماعت لازم است در خبرنگار لازم نیست بنابراین در هر شغلی باید تقوای مناسب با آن شغل در افراد در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه گزینش به معنی راه بندان نیست که هیچ کسی نتواند از آن عبور کند، افزود: گزینش باید مانند یک فیلتر عمل کند که از ورود افراد ناصالح و ناخالص به مجموعه‌ها جلوگیری کند و شرط اول این کار این است که خود افراد گزینش‌گر ناخالصی‌ها را بشناسند.

تولیت حرم حضرت معصومه سلام الله علیها با بیان این که ناخالصی به معنای عیب نیست، افزود: افرادی هستند که بسیار انسان های خوب و شریفی هستند ولی تخصص انجام یک کار را ندارند و مناسب آن کار نیستند که گزینش گر باید این را تشخیص دهد.

وی با اشاره به اینکه نمازشب‌خوان بودن و از این دست امور در گزینش افراد ملاک نیست، افزود: در گزینش ها باید بر اساس قانون عمل شود و در این صورت کسی نمی تواند اعتراضی کند و اگر هم اعتراض کند پذیرفته نیست.

در ابتدای این دیدار عسکری مسئول گزینش دانشگاه علوم پزشکی استان قم و همچنین حجت الاسلام علی فتح الله زاده مسئول گزینش آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها به مشکلات گزینش و پیامد گزینش افراد ناصالح در ادارات و نهادهای استان قم پرداختند.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید