کد خبر: 362492
۰
۰
نسخه چاپی
ماموستا خدایی:

دفاع مردم یمن در برابر سعودی ها مشروع است

ماموستا عبدالرحمن خدایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در استان کردستان با اشاره به برخی از عوامل وحدت شکن در جهان اسلام، بیان داشت: بخشی از مشکلات وحدت در جهان اسلام معلول دشمنان بیرونی است و بخشی معلول عدم بصیرت خود سران اسلامی، که در هر دو صورت متضرر اصلی مسلمین و داشته‌های آنان است.

امام جمعه شهرستان بانه با تاکید بر اینکه نهضت مقاومت در جهان اسلام می‌تواند بسیاری از مشکلات کنونی مسلمین را از بین ببرد، تاکید کرد: امروز جبهه مقاومت در مسیر رشد و تعالی قرار گرفته است، به گونه‌ای که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها به عینه خطر را بیخ گوش خود می‌بینند و تمام تلاششان متوقف کردن این رویه است که بارزترین آن را می‌توان تلاش آنان برای تسلیم کردن مردم یمن در جنگ نیابتی که خود آنان به راه انداخته‌اند، دانست.

وی ادامه داد: امروز مردم یمن و دفاع آنان در برابر ائتلاف سعودی اماراتی معادلات جدیدی در خاورمیانه رقم زده است؛ امروز یمن به نوعی استکبار جهانی را به چالش کشانده است و در این میان شاهد سیگنال‌های از سوی عربستان و امارات دال بر تسلیم شدن احساس می‌شود.

ماموستا خدایی ادامه داد: ایستادگی ملت یمن در مقابل اسلام آمریکایی و اسلام تکفیری بهترین درس برای دیگر مسلمانان است،

امام جمعه شهرستان بانه تصریح کرد: دفاع جانانه مردم و ارتش یمن در برابر ارتش عربستان، امارات و دیگر مزدوران نشان دهنده بیداری کشورهای اسلامی است، بیداری که بی گمان به کابوس بزرگ مستکبران و ابرقدرتها تبدیل شده است.

وی ادامه داد: تسری تفکر مبارزه با استکبار جهانی و صهیونیست اصلی ترین راهکار برای برون رفت جهان اسلام از وضعیت کنونی است، بنابراین تداوم اقتدار جریان مقاومت می‌تواند به مرور پدیده تروریسم و داعش را در منطقه از بین ببرد و این یعنی شکستی تاریخی برای اربابان جنگ و خونریزی در جهان.

ماموستا خدایی یادآور شد: امروز اختلاف نظر مسلمین که به دست مایه دشمنان تبدیل شده است باید با نشست‌ها و همگرایی عالمان جهان اسلام از بین برود، اختلافاتی که امروز در بین مذاهب اسلام دیده می‌شود، ساخته دست استکبار و استعمار است، اشتراکات مسلمین و مذاهب اسلامی به حدی بی شمار است که دیگر جایی برای اختلاف باقی نمی‌ماند، ولی رسیدن به این درجه از فکر نیازمند همان بصیرتی است که خداوند متعال در قرآن کریم بیان کرده است.

انتهای پیم

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید