کد خبر: 362658
۰
۰
نسخه چاپی
معاون رییس جمهور:

۳۷ مساله مهم کشور شناسایی شده است

سید محمد حسینی عصر جمعه در ادامه سفر به گناباد در همایش طلایه داران گام دوم انقلاب در خصوص گفتمان مهم دولت سیزدهم هم گفت: این دولت در مسیر ولایت و رهبری حرکت می کند و از همه ظرفیتها برای تحقق مطالبات معظم له به خصوص در زمینه گام دوم انقلاب بهره می گیرد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری سه سال قبل و در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه گام دوم انقلاب را مطرح کردند و خواستار اجماع مسوولان و بخشهای گوناگون برای تحقق این بیانیه شدند ولی در سه سال گذشته، دولت وقت اعتقاد و اهتمامی در این زمینه نداشت و حتی حاضر نبود آن را تشریح کند و در این مدت تنها نیروهای متعهد و انقلابی آن را در جامعه زنده نگه داشتند.

معاون رییس جمهور گفت:رییس جمهور و دولت سیزدهم اهتمام خاصی به تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب و توصیه های رهبر معظم انقلاب در مفاد این بیانیه در بخشهای اقتصادی، علم و پژوهش، عدالت، مبارزه با فساد و سیاست خارجی و مرزبندی کشورمان در سطح بین المللی و سبک زندگی اسلامی دارند.

حسینی افزود: تاکید رییس جمهور و دولت سیزدهم در زمینه نظام رتبه بندی و پرداخت برای کارکنان دولت در بخشهای مختلف اعم از استادان، معلمان، کارکنان دستگاه قضایی و سایر کارمندان دولت اجرای عدالت است و سازمان اداری و استخدامی کشور باید این مساله را به صورت دقیق مورد بازبینی قرار بدهد و باید نظام هماهنگ پرداخت حقوق در بین کارکنان دستگاههای اجرایی مختلف بازآفرینی و از نظرات نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این زمینه استفاده شود.

وی با اشاره به این که هم اکنون افرادی با کار همسان و حقوق و مزایای متفاوت در ادارات مشغول به کار هستند ادامه داد: باید این تبعیض در پرداخت رفع شود و شاهد عدالت و هماهنگی در پرداخت باشیم و باید این مساله سامان یافته و هر یک از نیروهای کار و مدیران دستگاهها این مساله را درک کنند که به اندازه کار و تلاش و تخصص به آنان توجه می شود.

معاون رییس جمهور گفت: نظام رتبه بندی معلمان به عنوان لایحه در روزهای پایانی دولت قبلی مطرح شده بود که این دولت هم اجرای آن را تقبل و در بودجه سال آینده هم لحاظ کرده است.

حسینی با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم به کاهش نرخ تورم در کشور افزود:طی مدت پنج ماه فعالیت این دولت سیر صعودی تورم که مشکلات زیادی برای اقشار و بخشهای مختلف ایجاد کرده بود کنترل شد و هم اکنون اگر چه در جامعه تورم وجود دارد ولی سرعت رشد آن کم شده است و ان شاء الله با برنامه های اقتصادی مهار خواهد شد.

وی اضافه کرد: در دولت قبلی هر جا پول کم می آوردند سریع اسکناس چاپ می کردند که این خود در ایجاد تورم تاثیر زیادی داشت.

معاون رییس جمهور گفت: دولت قبلی با یک سری لوایح و طرحها بار سنگینی بر دولت سیزدهم تحمیل کرد ولی این دولت تلاش می کند با نظر نخبگان و صاحب نظران و بدون استقراض از بانک مرکزی مشکلات را کاهش دهد.

حسینی افزود: این که گفته می شود این دولت باید چابکی بیشتری داشته باشد آن را با چه دولتی مقایسه می کنیم با دولت یازدهم و دوازدهم که حتی حاضر نبودند برای تقدیم لایحه بودجه به مجلس بروند ولی آیت الله رئیسی تاکنون هفت مرتبه در مجلس شورای اسلامی حاضر شده است و رییس جمهور در سفرهای استانی با نمایندگان و مسوولان و آحاد مردم از نزدیک دیدار دارد و مسایل و مشکلات را به صورت دقیق بررسی می کند در صورتی که برخی نمایندگان مجلس به گفته خودشان طی ۶ سال گذشته یک بار هم موفق نشده بودند با رییس جمهور دیدار کنند.

وی اضافه کرد: دولت سیزدهم گوش شنوا برای بررسی مسایل و مشکلات و خدمت به مردم دارد و رییس جمهور و معاون اول رییس جمهور به صورت مداوم با نمایندگان و کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی دیدار دارند و وزرا تنگناها را بررسی می کنند و شما دیدید در زمان وقوع سیل و زلزله خود رییس جمهور و سایر وزرا از نزدیک مشکلات مردم و حادثه دیدگان را بررسی می کنند.

معاون پارلمانی رییس جمهور در خصوص حذف ارز ترجیجی هم گفت: این اقدام یک جراحی بزرگ اقتصادی در کشور است و به رانت خواری عده ای که با سوء استفاده های کلان ثروتهای هنگفتی را جمع کرده بودند پایان می دهد.

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رییس جمهور و هیات همراه روز جمعه به گناباد سفر کردند و در ابتدای ورود در آرامگاه علامه بهلول گنابادی حضور یافتند و با قرائت فاتحه بر مزار وی و شهدای گمنام مدفون در آنجا با آرمانهای شهدا تجدید بیعت کردند.

سخرانی در نماز جمعه گناباد و همایش طلایه داران گام دوم انقلاب از جمله برنامه های سفر معاون رییس جمهور به این شهرستان بود.

مرکز شهرستان ۹۳ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید