هرمزگان با افزایش آمار مبتلایان به سویه اومیکرون کرونا روبرو است

به گزارش قم پرس علی رئوفی عصر شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به سویه اومیکرون کرونا در هرمزگان، عنوان کرد: استان هرمزگان با افزایش محسوس آمار مبتلایان به سویه اومیکرون براساس گزارش‌های دانشگاه علوم پزشکی استان مواجه است.

وی افزود: شهرستان‌های غرب استان از جمله بستک، پارسیان و بندرلنگه بیش از سایر شهرستان‌های استان با افزایش موارد ابتلاء به سویه اومیکرون روبرو هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، در همین خصوص افزود: فرمانداران شهرستان‌های غرب استان با همکاری مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان، تدابیر پیشگیرانه را به منظور جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان به سویه اومیکرون در این شهرستان‌ها در دستور کار قرار دهند.

رئوفی با تاکید بر لزوم خودداری مردم از حضور در اجتماعات، خاطرنشان کرد: به دلیل حضور افراد در اجتماعات شاهد ابتلای خوشه‌ای به سویه اومیکرون در هرمزگان هستیم که این مهم ضرورت خودداری مردم از شرکت در اجتماعات به ویژه جشن‌های عروسی را دوچندان کرده است.

وی افزود: کلیه بخشداران و دهیاران استان همکاری خود را با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان برای جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان به سویه اومیکرون با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه افزایش دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، گفت: صنایع استان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را برای حفظ سلامت نیروها به صورت دقیق در دستور کار قرار دهد.

رئوفی اظهار داشت: با توجه به تاکید دانشگاه علوم پزشکی استان، هرگونه علائم سرماخوردگی به عنوان ابتلاء به اومیکرون تلقی شود و ضروری است افراد مبتلا پنج روز در منزل برای جلوگیری از ابتلای سایر افراد، در قرنطینه باشند.

رئوفی تصریح کرد: با توجه به سرایت بالای سویه اومیکرون، استفاده از دو ماسک در اماکن عمومی ضروری است و این مهم در کاهش آمار مبتلایان نقش بسزایی دارد.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید