کد خبر: 363067
۰
۰
نسخه چاپی
ماموستا رستمی:

حضرت فاطمه (س) بهترین الگو برای زنان است

ماموستا فایق رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در استان کردستان اظهار داشت: نیمی از جمعیت جامعه را زنان و دختران تشکیل می‌دهند که یعنی مسئولیت در قبال این قشر.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: از سوی دیگر زنان ظرفیت‌های بالایی در حوزه فرهنگ و اقتصاد هستند که باید با رعایت اصول اسلامی و اخلاقی از این ظرفیت‌ها به نحو شایسته‌ای استفاده شود.

وی تصریح کرد: اولین گام برای حضور بیشتر و تأثیرگذار زنان در جامعه، ایجاد بسترهای مورد نیاز است؛ زن مسلمان باید به جایگاه واقعی خود برسد.

امام جمعه سنندج ادامه داد: امروز دشمنان به دنبال ترسیم یک چهره و سیمای بسیار متفاوت از زن مسلمان هستند و برای این کار دست به هر توطئه و دسیسه فرهنگی و حتی تحریف تاریخ و… می‌زنند.

ماموستا رستمی با اشاره به اینکه زن مسلمان باید برای آینده و زندگی خود از بزرگانی همانند حضرت فاطمه (س)، حضرت زینب کبری (س) و.. الگوبرداری کند، تاکید کرد: بهترین الگو برای هر زنی، حضرت فاطمه (س) است؛ حضرت نماد بارز وفاداری، تدین و اخلاق مداری است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اجازه ندهی بیگانگان و دین ستیزان الگوی خود را به زن مسلمان تحمیل کنند و نماد زندگی بانوی فرهیخته مسلمان، زنان غربی شود.

امام جمعه سنندج در پایان گفت: انتظار داریم که مراکز فرهنگی و دینی مانند حوزه‌های علمیه نقش بیشتری در تبیین جایگاه زن در اسلام داشته باشند، بنابراین باید بسترهای اعتلای هرچه بیشتر بانوان در جامعه اسلامی مهیا شود.

انتهای پیام

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید