کد خبر: 370490
۰
۰
نسخه چاپی

صداقت رئیسی با مردم باعث ایجاد آرامش شد/رئیس جمهور آبروی خود را برای توزیع عادلانه یارانه‌ها هزینه کرد

ولی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس جمهور با مردم و تأکید مقام معظم رهبری بر همراهی همه قوا با دولت گفت: بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در حمایت از دولت مردمی برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های اقتصادی این دولت به نوعی حجت شرعی است که همگان باید دولت را در این مسیر یاری دهند.

وی افزود: اکنون دولت سیزدهم اقدام به ساماندهی بزرگ اقتصادی در نظام پرداخت یارانه‌ها کرده که پیش از این در دولت‌های گذشته با جدیت دنبال نشد، همه باید خود را موظف به همراهی و یاری دولت بدانند.

اسماعیلی ادامه داد: چنین ساماندهی بزرگی شهامت و جسارت ویژه می‌خواهد که آیت‌الله رئیسی دست به این اقدام زد؛ زیرا دولت‌های گذشته ساماندهی اقتصادی را به امروز و فردا موکول می‌کردند و کاری هم از پیش نبردند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه با اشاره به تأثیر گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌ جمهور در تنویر افکارعمومی و آرامش بخشی به جامعه، گفت: گفت‌وگوی صادقانه و صریح عالی ترین مقام اجرایی کشور با مردم منجر به شفاف‌سازی تصمیمات دولت می‌شود و مردم اطمینان قلبی می‌یابند که اقدامات دولت در این زمینه و سایر موارد کارشناسی شده پیش می رود و در حد حرف و شعار نیست.

نماینده مردم گرمی و دشت مغان با تقدیر از تلاش دولت برای توزیع عادلانه یارانه‌ها، خاطر نشان کرد: این اقدام مانع از تداوم رانت‌خواری‌ها می‌شود و مهمتر اینکه حتی کسانی که با رئیس جمهور هم همسو نیستند، معتقدند که این اصلاحات ضروری است.

اسماعیلی افزود: وقتی رئیس دولت از آبروی خود به‌خاطر معیشت مردم مایه می‌گذارد بیانگر این است که برای توزیع عادلانه یارانه ها کار کارشناسی صورت گرفته است، این مسئله باعث امیدواری مردم می‌شود و آنها این صداقت دولت را می‌پذیرند و همه قوا هم باید در این مسیر به دولت کمک کنند.

وی در پایان بر تداوم گفت‌وگوهای مستقیم رئیس جمهور با مردم تأکید کرد و گفت که ادامه این روند، تأثیرات مثبتی در افکارعمومی خواهد داشت.

آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» دوشنبه شب در پنجمین برنامه زنده تلویزیونی با مردم درباره اقدامات دولت سیزدهم از جمله شفاف‌سازی در نظام اقتصادی و توزیع عادلانه یارانه‌ها سخن گفت و به مردم اطمینان داد که به هیچ وجه اجازه گران شدن کالاها به ویژه بنزین، دارو و نان را نخواهد داد و در عین حال با هدف مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، مبلغ یارانه سه دهک پایین جامعه به ۴۰۰ هزار تومان در ماه و برای دهک‌های دیگر به ماهانه ۳۰۰ هزار تومان برای هر نفر افزایش یافت.

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید