امروز: یکشنبه, ۰۵ تیر ۱۴۰۱ برابر با ۲۷ ذو القعدة ۱۴۴۳ قمری و ۲۶ ژوئن ۲۰۲۲ میلادی
کد خبر: 371291
۰
۰
نسخه چاپی

آیت الله حیدری ایلام را نگه داشت/ شهید صالحی طلبه ای بود که برای حفظ تنگه ای قطعه قطعه شد

به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی (تبلیغ نیوز)، محسن تفویضی از یادگاران دوران دفاع مقدس عصر امروز در پیش نشست های کنگره شهدای روحانی با عنوان همایش وعاظ عرصه دفاع مقدس که به همت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در مرکز همایش های غدیر قم برگزار شد، گفت: اگر قرار است صحبتی از رزمندگی روحانیت شود باید از خود طلاب رزمنده سؤال شود.
وی افزود: اوایل انقلاب بود و مناطق غرب کشور شرایط ناآرامی داشت؛ در آن هنگام مرحوم آیت الله حیدری ایلامی فرمود باید ایلامی ها به کمک رزمندگان کردستان بروند.
تفویضی خاطرنشان کرد: مرحوم آیت الله حیدری گزارشی از مناطق مرزی ایلام تهیه کردند که مبنایی برای گزارش ایران از وضعیت مرزهای غربی این کشور در سازمان ملل متحد در دوران جنگ تحمیلی قرار گرفت.
وی مرحوم آیت الله حیدری ایلامی را پیش قدم در جبهه دانست و گفت: در دوران فرماندهی بنی صدر، مرحوم آیت الله حیدری با 600 نفر از مردم محترم ایلام تا 20 کیلومتری نقطه صفر مرزی رفتند و این در حالی بود که ابوالحسن بنی صدر دستور داده بود که تا بیشتر از 30 کیلومتری نقطه صفر مرزی پیش روی ممنوع است!
این یادگار دوران دفاع مقدس تصریح کرد: آیت الله حیدری ایلام را نگه داشت؛ ایشان نیروهای نظامی را در مورد شرایط مختلف فرهنگی و جغرافیایی ایلام توجیه می نمود.
وی با اشاره به لزوم نگارش سیره و سرگذشت آیت الله حیدری ایلامی افزود: این فرد بزرگ هم فقیه، هم سیاست دان و مجاهد در راه خدا بود.
تفویضی بیان داشت: مرحوم آیت الله حیدری در عملیات کربلای یک داشت گریه می کرد؛ رفتم نزد ایشان و گفتم چرا گریه می کنید؛ ایشان گفت من دارم می بینم نوجوانانی را که هنوز محاسن ندارند و شهید می شوند و این در حالی است که من با این همه سال سن و این همه تحصیلات دینی اینجا مانده ام.
وی در پایان با اشاره به یکی از شهدای روحانی گفت: طلبه ای به نام آقای صالحی اهل کاشان بوده که در خط مقدم به تنهایی برای حفظ تنگه ای در میمک می ایستد و در نهایت پیکر پاک او را تیرباران و سپس قطعه قطعه می کنند؛ این طلبه مجاهد این گونه به مقام والای شهادت رسید؛ این قبیل رشادت های روحانیت باید در تاریخ ایران ثبت و ضبط شود.

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید