کد خبر: 371581
۰
۰
نسخه چاپی
آیت‌الله رئیسی:

موضع ایران و عمان در بسیاری از مسائل همخوانی قابل توجهی دارد

به گزارش ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی پس از بازگشت از سفر رسمی به عمان در نشست خبری تصریح کرد: حسن روابط ایران و عمان، همکاری منطقه‌ای را افزایش خواهد داد.

رئیس‌جمهور افزود: در نشست‌های امروز با مسئولان عالی عمانی این موضوع مورد تاکید قرار گرفت که همکاری بین المللی دو کشور لازم است و مواضع دو کشور در خیلی از مسائل همخوانی قابل توجه دارد.

آیت الله رئیسی ادامه داد: در نشست با فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان دو کشور، مشکلات خود را در زمینه تجارت، انتقال پول، مسائل مالی و بانکی و گمرکی با حضور وزیر صمت و تجارت عمان مورد بررسی قرار دادند و در این زمینه به زودی موانع رفع می‌شود تا راه برای تجارت و کار اقتصادی همواره شود.

رئیس‌جمهور افزود: هم تجار عمانی و هم ایرانی با ظرفیت های موجود در دو کشور آشنایی کمی دارند و بنابراین ضرورت تاسیس دفتر تجاری ایران در عمان احساس شد و نیز بررسی شد که این دفتر هرچه زودتر تاسیس شود تا ظرفیت‌های دو کشور را به فعالان اقتصادی بشناساند.

وی تصریح کرد: در نشست با ایرانیان مقیم عمان، آنها مشکلات حقوقی و فرهنگی و آموزش و پرورش را مطرح کردند که نسبت به این موضوع هم تصمیماتی گرفته شد که برخی از آنها باید در تهران دنبال شود. آنچه قطعی است آن است که ایرانیان مقیم خارج از کشور مثل ایرانیان داخل دارای حقوقی هستند که نسبت به حقوق آنها دولت باید پیگیر باشد.

ادامه دارد ...

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید