کد خبر: 373193
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

دور زدن مشکل فیرپلی مالی یوفا برای جذب طارمی

به گزارش قم پرس رسانه‌های ترکیه روز گذشته مدعی شدند باشگاه فنرباغچه ترکیه خواهان به خدمت گرفتن مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو است.

سرمربی فصل بعد فنرباغچه، «خورخه ژسوس» پرتغالی است که سابقه کار در تیم بنفیکا پرتغال را هم دارد. ژسوس که اتفاقاً از روی نیمکت بنفیکا سابقه تقابل با طارمی را هم دارد، با شناخت کامل از توانایی‌های این مهاجم، نام او را در لیست خریدهای تابستانی فنرباغچه قرار داد تا خط حمله این تیم را تقویت کند.

علاقه باشگاه فنرباغچه به طارمی امروز یکی از سوژه‌های اصلی روزنامه‌های کشور پرتغال هم بود. دو روزنامه «اوجوگو» و «رکورد» اطلاعات کامل‌تری را در ارتباط با احتمال انتقال مهاجم ایرانی پورتو به کشور ترکیه منعکس کردند.

به نوشته اوجوگو، فنرباغچه در حال حاضر به دلیل مشکلات «فیرپلی» مالی، نمی‌تواند طارمی را به خدمت بگیرد؛ آن‌هم در شرایطی که پورتو حداقل مبلغ ۲۰ میلیون یورو برای فروش او در نظر گرفته است.

این روزنامه در مطلب خود آورده است: «پورتو درهای خود را به روی بازیکن ایرانی نمی‌بندد، بلکه فقط مبلغی بیش از ۲۰ میلیون یورو می‌فروشد. مطبوعات ترکیه مهاجم پورتو را به فنرباغچه با سرمربیگری خورخه ژسوس مرتبط کردند که او را در بنفیکا نمی خواست… فیرپلی مالی ترکیه اجازه نمی‌دهد فنرباغچه به خواسته خود برسد اما رقابت هنوز وجود دارد.»

دور زدن مشکل «فیرپلی» مالی یوفا برای جذب طارمی

طبق ادعای اوجوگو، باشگاه ترکیه‌ای قصد دارد طارمی را برای فصل آینده با یک بند خرید اجباری به خدمت بگیرد آن‌هم با مبلغ ۲۰ میلیون یورو. هدف از این کار، دور زدن مشکلات فیر پلی مالی است که فنرباغچه با آن مواجه است.

این روزنامه همچنین اعلام کرد که برخی از باشگاه‌های انگلیسی و فرانسوی هم طارمی را زیر نظر داشتند اما هیچ اقدام رسمی برای جذب او انجام ندادند.

اما نکته جالب درخواست سرمربی فنرباغچه برای جذب طارمی، به سابقه او در بنفیکا بر می‌گردد. بعد از ماجرای «کارت قرمز» در پرتغال که به انتشار پرونده فساد مدیران سابق باشگاه بنفیکا اختصاص داشت، مشخص شد که ژسوس (سرمربی وقت بنفیکا) درخواست برای جذب طارمی از تیم ریوآوه را «وتو» کرد. در واقع مخالفت ژسوس با انتقال طارمی به بنفیکا باعث شد این مهاجم راهی پورتو بشود و یکی از ستارگان این تیم در دو فصل اخیر لقب بگیرد.

به گزارش قم پرس روزنامه «رکورد» هم به مشکلات فنرباغچه اشاره کرده و نوشته است:

«مهدی طارمی دیروز در شبکه‌های اجتماعی به شدت مورد توجه قرار گرفت و نام او به عنوان هدف فصل آینده فنرباغچه مطرح شد اما اراده ژسوس سرمربی پرتغالی فنرباغچه با واقعیت تضاد دارد. از یک طرف، مداخلات یوفا مانع از سرمایه‌گذاری هنگفت فنرباغچه در خریدها می‌شود. از سوی دیگر، مشخص است که باشگاه پورتو حاضر به مذاکره کمتر از مبلغ ۲۰ میلیون یورو نیست، زیرا طارمی یکی از بازیکنانی است که سرجیو کونسیسائو نمی‌خواهد او از دست بدهد.

مهاجمی که در دو فصل در دراگائو ۴۶ گل به ثمر رساند و ۲۸ پاس گل داد، نقش بزرگی در تیم ایفا کرد و مداخله خود را محدود به حرکات در منطقه حریف نکرد. طارمی همچنین یک عنصر مهم در اقدامات دفاعی است که مربی را بسیار خوشحال می‌کند و او را بیشتر از یک مهاجم صرف می بیند. به همین دلیل پورتو خروج او را در تابستان امسال آسان نمی‌کند.«

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.