کد خبر: 373732
۰
۰
نسخه چاپی

مجالس عزاداری امام حسین(ع) را هدفمند برگزار کنید

به گزارش قم پرس، آیت الله سید احمد خاتمی صبح پنجشنبه در اجلاس سالانه مجمع جهانی حضرت علی اصغر در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: تا می‌توانید سید الشهدا (ع) را زیارت کنید و مجلس برای سیدالشهدا (ع) بگیرید و برای حسین (ع) سجده کنید، همچنین در خانه‌ها مجلس ابی عبدالله (ع) برپا کنید.

امام جمعه موقت تهران افزود: خود اهل بیت بر بزرگداشت شهادت سیدالشهدا (ع) تاکید داشتند. دهه محرم را امام رضا (ع) تأسیس کرد و راوی می‌گوید از اول محرم دیگر لبخندی بر لب‌های امام رضا دیده نمی‌شد و خودشان روز عاشورا روضه می‌خواندند.

وی با اشاره به جلسات همایش شیرخوارگان گفت: مجلس شیرخوارگان که بحمدالله جای خودش را باز کرده و باز خواهد کرد به برکت آن خون پاک و مظلوم آغازش با شما بود اما ان شالله پایانش مجلس آقا در زمان بقیه الله عج است.

آیت‌الله خاتمی تاکید کرد: این مجالس را هدفمند برگزار کنید، رهبری فرمودند از این سرمایه برای تولید عمل صالح استفاده کنید. مادرانی که بچه خود را با امید به این مجالس میاورند، هدفمند به این جلسه بیاورند. یکی از هدف‌ها این باشد که دختران به سمت عفاف و حجاب کامل بروند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به بدحجابی برخی بانوان گفت: برخی از اینها در دل عاشق سیدالشهدا (ع) هستند از این سرمایه برای گسترش عفاف استفاده کنید.

وی با اشاره به واقعه تاریخی کربلا گفت: وقتی اسرای کربلا را وارد کوفه کردند مردم می‌دانستند اینها گرسنه هستند نان و خرما آوردند، یک خانمی نگاه کرد دید حجاب بچه‌های فاطمه (س) غارت شده، مقداری چادر و روسری آورد، زینب (س) آن را پذیرفت اما نان و خرما رد کرد. باید درس غیرت آموخت. خانمی که کم توجه به حجاب هست باید با مجلس عاشورایی شما متحول شود.

آیت‌الله خاتمی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه جلسات شیرخوارگان از مصادیق ریاض الجنة است گفت: ریاض الجنه یعنی بوستان‌های بهشتی که پیغمبر اکرم (ص) درباره خصوصیاتش فرموده اول مجالس مؤمنین، دوم مجالس الذکر که یاد خدا در آن است. ان شالله که اینگونه مجالس که زیر مجموعه مجالس فاخر است ادامه پیدا کند.

امام جمعه موقت تهران در برگزاری مجالس روضه را همچون مجلس بیعت با سیدالشهدا توصیف کرد و افزود: بیعت با سیدالشهدا (ع) در عصر حاضر چیزی جز بیعت با نظام اسلامی نیست. اینجا کشور ابی عبدالله است که نباید به سمت سکولاریزه رفت. این نظام پرچم الله اکبر را بلند کرده است.

وی یادآور شد: فرزندانی که در این مجالس حضور پیدا می‌کنند نظر کرده سیدالشهدا می‌شوند ان شالله که بر جسم و جانشان تأثیر گذار خواهد بود.

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه مجالس حسینی هم مجالس شور باید باشد هم مجالس شعور گفت: مداحان عزیز اهل بیت با هنر آئینی شور حسینی را زنده می‌کنند و هم خطبا باید آرمان‌های نهضت سالار شهیدان را مطرح کنند. این دو باید در کنار هم باشد و اینگونه نشود در برخی مجالس فقط مداح می‌خواند.

امام جمعه موقت تهران گفت: ان شالله این سنت مجالس عزاداری هدفمند با هدف گسترانیدن عشق ابی عبدالله گسترش پیدا کند. آنچه مطرح است بزرگداشت نام اهل بیت (ع) ونام سالار شهیدان (ع) است.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید