کد خبر: 374154
۰
۰
نسخه چاپی

تاکید بر تقویت روابط تجاری استان قم و تاشکند

در دیدار رئیس اتاق بازرگانی قم با رایزن بازرگانی سفارت ایران در تاشکند مورخ ١٠ تیر ماه بر تقویت روابط تجاری تاکید شد

به گزارش قم پرس به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی در این دیدار ابوالفضل خاکی در خصوص ارتباط تجاری بین دو کشور بیان داشت: اقدامات مناسبی میان دو کشور در موضوعات مختلف از جمله لغو روادید، افزایش خطوط پروازی، رفع مشکلات و موانع موجود در حوزه حمل و نقل و سرمایه‌گذاری‌های مشترک صورت گرفته است که می توان از این ظرفیت ها بهره برداری لازم را در راستای ارتقای تجارت بین دو کشور داشته باشیم.

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران ضمن اشاره به اهمیت روابط میان ازبکستان و جمهوری اسلامی ایران، بر ضرورت گسترش همکاری در عرصه‌های مختلف به ویژه ارتقا سطح مبادلات اقتصادی و توسعه روابط تاکید کرد.

مدیرعامل شرکت توسعه نمایشگاه‌های بین‌المللی استان در گفت‌و‌گو با رایزن بازرگانی سفارت ایران در تاشکند برگزاری اولین نمایشگاه اختصاصی توسط شرکت توسعه نمایشگاههای استان قم در تاشکند ازبکستان را پیشنهاد نمود.

صابر عمورسولی در این نشست به نحوه برگزاری اولین نمایشگاه اختصاصی در ازبکستان اشاره کرد و گفت: شرکت هایی در حوزه‌های مختلف تولیدی در گروه‌های کالایی ساختمانی، فولاد، کفش، پتروشیمی و صنايع غذایی و بسته‌بندی میتوانند در این نمایشگاه معرفی محصولات خود را داشته باشند.

در ادامه این نشست گودرزی، رایزن بازرگانی سفارت ایران در تاشکند گفت: اگرچه روابط اقتصادی ایران و ازبکستان در سال‌های اخیر از روند به رشد برخوردار بوده است، اما شیوع کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن به ویژه محدودیت ‌ای حمل‌ونقل تاثیرات منفی بر روابط اقتصادی دو کشور به جا گذاشت. با این همه تلاش‌های بسیار صورت گرفت تا ارتباطات مقامات، تجار و بازرگانان دو کشور تداوم یابد. خوشبختانه با بهبود نسبی شرایط کرونا و کاهش محدودیت‌ها روابط دو کشور در مسیر پیشرفت قرار گرفته است.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید