کد خبر: 375413
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

دستگیری و کشفیات سرقت امسال در قم افزایش یافت

سرهنگ امیر مختاری روز چهارشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی استان قم و گفت و گو با خبرنگاران ایرنا اظهار داشت: از ابتدای امسال تا پایان تیرماه در استان قم در جرائم سرقت ۲ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته را شاهد هستیم که شامل کلیه سرقت های خرد و کلان از جمله سرقت منزل و خودرو می شود.

وی عنوان کرد: بیشترین مشکل در سطح شهر سرقت سازمان یافته منازل از سوی سارقان استان های مجاور به دلیل سهل انگاری شهروندان در محافظت از منازل است که به عنوان مثال مقدار زیادی طلا را در منزل نگهداری می کنند.

وی ادامه داد: در موضوع سرقت از منزل باید توجه داشته که بسیاری از درب های ضد سرقت در حقیقت ضد سرقت نیستند و یکی از مهم ترین جرائم در قم سرقت های منزل است که با آن رعب و وحشت در خانواده ها اتفاق می افتد.

مختاری بیان کرد: در پی آن هستیم تا مستندی با همکاری معاونت اجتماعی نیروی انتظامی قم تولید کنیم تا مردم با این کار فرهنگی پلیس با نحوه محافظت از منازل خود آشنا شوند.

وی بیشترین سرقت از منازل را در قم را شامل مناطق بنیاد، شهرک قدس، ۴۵ متری شهید صدوقی، عمار یاسر و ۱۹ دی ذکر کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان قم افزود: سارقان منازل در قم با خودروهای پلاک سرقتی منازل شهروندان را سوژه کرده و با تخریب درب منازل حتی گاوصندوق ها را سرقت می کنند و هر چه پلیس پای کار باشد اما مردم از اموال خود محافظت نکنند باز هم شاهد سرقت از منازل خواهیم بود.

وی یادآور شد: امنیت پایداری در شهر وجود دارد و مردم خود باید در زمینه جلوگیری از سرقت منزل همکاری داشته باشند./

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.