کد خبر: 375779
۰
۰
نسخه چاپی

حماسه ماندگار مردم همدان در سفر رییس جمهور/ ۱۴ هزار میلیارد تومان برای ۱۷۹ طرح اختصاص یافت

به گزارش خبرنگار ایرنا، «علیرضا قاسمی فرزاد» روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: دولت سیزدهم برای گسترش عدالت و رفع تبعیض کار را آغاز کرده است و مردم با حضور حماسی و باشکوه نشان دادند در این مسیر همراه دولت هستند.

وی بیان کرد: این حضور دارای معنا و مفهومی است که با وجود همه مشکلات و سختی ها مردم در صحنه حضور دارند و پیوند آنها با امام خمینی(ره) و آرمان های الهی انقلاب ناگسستنی است.

قاسمی فرزاد درباره دستاوردهای سفر گفت: دیدار چهره به چهره مردم با رییس قوه مجریه خوشی زائد الوصف ایجاد کرد و حضور رییس جمهور در مرکز استان و کبودرآهنگ و وزرا در شهرستان ها جلوه ای از ارتباط بی واسطه مردم با رییس جمهور و وزرا بود.

استاندار همدان ادامه داد: یکی دیگر از دستاوردهای سفر این بود که رییس جمهور و وزرا از نزدیک با مسایل و مشکلات آشنا شدند تا در تصمیم گیری برنامه های خوبی اتخاذ کنند.

قاسمی فرزاد افزود: رییس جمهور با حضور در پایگاه شهید نوژه و بازدید و سرکشی از توانمندی های نظامی، با خانواده شهدا دیدار و از تلاش فرزندان راستین این افراد قدردانی کرد.

وی خاطرنشان کرد: رییس جمهور در پایگاه شهید نوژه پیام شفافی به جهان مخابره و طی سخنانی عنوان کرد" اگر هر بدخواه و بد اندیشی به کشور نگاه بد داشته باشد به طور حتم پشیمان می شود از هر نقطه ای حمله شود به همان نقطه حمله می شود" و این پیام روشنی برای جهان به ویژه جرثومه فساد رژیم صهیونیستی داشت.

حماسه ماندگار مردم همدان در سفر رییس جمهور/ ۱۴ هزار میلیارد تومان برای ۱۷۹ طرح اختصاص یافت

استاندار همدان با قدردانی از حماسه آفرینی مردم همدان در استقبال از رییس جمهور بیان کرد: حضور رییس جمهور، نشاط و امید در استان ایجاد کرد و وحدت و انسجامی که در این سفر ظهور و بروز پیدا کرد نمونه از وفاق و همدلی موجود در استان است.

وی ارتباط بین مردم با رییس جمهور، وزرا و معاونان را مهمترین دستاورد سفر رییس جمهور دانست و افزود: در حالیکه در سالهای دور شاهد مشقت مردم، ازدحام، بی نظمی و سختی برای ارتباط با مسئولان ملی بودیم اما در این دوره در هر سفر مجموعه برای جمع آوری درخواست های مردمی شکل می گیرد.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه در این راستا ۲ مرکز ارتباطات مردمی با حضور ۸۰۰ نیرو شکل گرفت خاطر نشان کرد: در چهار شیفت هر نوبت ۲۰۰ نفر پاسخگوی مردم بودند همچنین ۲۹ مرکز ارتباطات مردمی از وزارتخانه های مختلف در دستگاه های اجرایی شکل گرفت.

۷۱ هزار و ۴۳۳ تماس و نامه واصله در سفر هیات دولت به همدان

استاندار همدان گفت: بیش از ۴۰ هزار و ۶۵۶ تماس مردمی با مرکز سامد ۱۱۱ استان همدان در جریان سفر رییس جمهور به همدان برقرار شد که با توجه به درخواست ها از این تعداد ۳۷ هزار و ۴۵۶ مورد ثبت و کد رهگیری برای آنها صادر شد.

وی اضافه کرد: پذیرش ۲۵ هزار و ۶۵۶ نامه مردمی و ثبت همه درخواست ها در روزهای جمعه شنبه و یکشنبه یک رکورد تاریخی و بی سابقه از همدان برجا گذاشت.

قاسمی فرزاد ادامه داد: در مجموعه تماس های ثبت شده و نامه ها ۵۸ هزار و ۲۳۶ درخواست ثبت و به دستگاه ها اجرایی مرتبط در کمتر از یک روز ابلاغ شد.

وی یادآوری کرد: ۶ ماه قبل از سفر رییس جمهور به همدان طرح های نیمه تمام شناسایی و فرم و لیستی حاوی اطلاعات طرح های در دست اجرای استان به ویژه درصد پیشرفت فیزیکی آنها توسط فرمانداران تهیه شد.

استاندار همدان اضافه کرد: یکی از ویژگی های سفر هیات دولت به استان ها شناسایی تکمیل پروژه های نیمه تمام به جا مانده از ادوار گذشته است که با توجه به فراوانی این طرح ها، شناسایی طرح های بالای ۵۰ درصد مورد تاکید است.

وی ادامه داد: طبق بررسی های صورت گرفته ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طرح واجد شرایط بودند که پس از بررسی در نشست های کارشناسی با حضور معاون اجرایی و پالایش طرح ها این میزان به ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طرح برای این استان پیش بینی شد.

۱۴ هزار میلیارد تومان برای اجرای ۱۷۹ طرح استان همدان اختصاص یافت

قاسمی فرزاد بیان کرد: همچنین در ادامه بررسی طرح ها با حضور معاون اول رییس جمهور برای نهایی شدن طرح های سفر به منظور تقدیم به رییس جمهور، با توجه به نیاز به تقویت برخی بخش ها در نهایت مجموع مصوبات و طرح ها به بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان مشتمل بر ۱۷۹ طرح شد.

استاندار همدان تصریح کرد: طرح های مصوب سفر رییس جمهور به همدان شامل ۱۳ طرح با اعتبار ۸۷۵ میلیارد تومان مربوط به آموزش و پرورش، اختصاص ۶۱ میلیارد میلیارد تومان برای پایش و امنیت استان و خرید تجهیزات الکترونیکی، یک طرح حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شامل ایجاد و توسعه و ارتقای پوشش همراه روستاهای بالای ۲۰ خانوار، ۱۲ طرح بالغ بر یک هزار و ۳۲۰ میلیارد تومان در حوزه بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی از جمله تکمیل بیمارستان اکباتان، مرکز جامع سرطان، بیمارستان رزن، بیمارستان جوراب ملایر، خوابگاه دخترانه و تکمیل ۱۴ مرکز جامعه سلامت شهری و روستایی و تکمیل پایگاه های اورژانس است.

آیت‌الله «سیدابراهیم رییسی» رییس جمهوری اسلامی ایران (پنج‌شنبه ۶ مرداد) در سی‌امین سفر استانی خود، وارد همدان شد.

آیین استقبال رسمی از رییس جمهور با حضور آیت‌الله «حبیب الله شعبانی موثقی» نماینده ولی فقیه در استان و «علیرضا قاسمی فرزاد» استاندار همدان، فرماندهان نظامی و انتظامی، اعضای شورای تامین و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان در فرودگاه همدان برگزار شد.

رییس دولت سیزدهم در ادامه برای سخنرانی و دیدار با مردم کبودرآهنگ به این شهرستان سفر کرد و پس از آن با حضور در پایگاه شهید نوژه از بخش های مختلف آن بازدید و با فرماندهان و افسران پایگاه دیدار کرد.

رییس جمهور همچنین به صورت سرزده به روستای کردآباد کبودرآهنگ رفت در اجتماع پرشور مردم این روستا صحبت کرد.

دیدار عمومی و گفت وگو با مردم شهرستان همدان در سالن ورزشی سردار قاسمی از دیگر برنامه های سفر یک روزه رییس جمهور به استان بود و پس از جلسات دیدار با نخبگان ، خانواده شهدا و ایثارگران و شورای اداری برگزار شد.

نشست خبری با اصحاب رسانه و اعلام دستاوردها نیز پایان بخش برنامه های سفر یک روزه آیت الله رییسی به استان همدان بود.

همچنین جمعی از وزرای دولت به نمایندگی از رییس جمهور به شهرستان های تابعه استان همدان سفر کردند و ضمن دیدار با مردم و شرکت در جلسات کاری، مسایل و مشکلات منطقه را بررسی و نتیجه کار را در شورای اداری استان به رییس جمهور ارائه کردند.

خبرها و گزارش های بیشتر از سفر استانی رییس جمهور به این استان را در پرونده خبری «دیار هگمتانه میزبان سی‌امین سفر استانی رییس جمهور» دنبال کنید.

این خبر تکمیل می شود....

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید