۸۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش قم پرس، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۹۴ هزار و ۱۵۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۴۴ هزار و ۳۳۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۸۸ هزار و ۱۶۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۵ هزار و هفت مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۰۵ هزار و ۹۹۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۹ هزار و ۳۲۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۸۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۳۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۶۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۵۶ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۲ هزار و ۱۳۹ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۱۹۹ هزار و ۸۲۸ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۶ هزار و ۳۳۱ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۳ هزار و ۱۱۹ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۵۹ هزار و ۴۲ دوز نوبت سوم و ۸۱ هزار و ۳۳۶ دوز یادآور واکسن بوده است.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید