۵۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش قم پرس، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۲۸ هزار و ۱۵۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۷ هزار و ۷۰۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۰۸ هزار و ۲۸۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۱ هزار و ۵۴۷ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۱۹ هزار و ۸۷۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۶ هزار و ۱۶۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۵۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۲۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۳۱ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۸ هزار و ۵۵۳ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۲۷۱ هزار و ۴۹ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۲ هزار و ۷۶۱ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۹ هزار و ۲۹۵ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۲ هزار و ۶۲۱ دوز نوبت سوم و ۱۲۶ هزار و ۳۷۲ دوز یادآور واکسن بوده است.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید