کد خبر: 379254
۰
۰
نسخه چاپی

لزوم برخورد با رانندگان فاقد مجوز برای سرویس مدارس در قم

مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم گفت: دستگاه‌های نظارتی باید با رانندگانی که مجوز لازم برای ارائه سرویس مدارس را نداشته برخورد کنند تا مشکلات سال‌های گذشته تکرار نشده و امنیت جانی و اخلاقی آن‌ها حفظ شود.

لزوم برخورد با رانندگان فاقد مجوز برای سرویس مدارس در قم

به گزارش قم پرس: سعید کاویانی در ششمین جلسه کمیته فنی شورای ترافیک استان که در سالن جلسات شهرداری برگزار شد، با اشاره به کمبود خودرو برای سرویس مدارس اظهار داشت: می‌توانیم با برنامه‌ریزی درست کمبود خودرو در سرویس مدارس را بدون تحمیل کردن هزینه‌های اضافی به خانواده‌ها رفع کنیم.

وی تغییر ساعات شروع مدارس را موردتوجه قرارداد و افزود: با تغییر ساعات شروع مدارس والدین می‌توانند فرزندان خود را به مدرسه رسانده و تقاضا برای سرویس مدارس کاهش پیدا کند.

مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم، سیاست آموزش‌وپرورش در ثبت‌نام دانش آموزان در نزدیک‌ترین مدرسه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با ثبت‌نام دانش آموزان در نزدیک‌ترین مدرسه به محل زندگی، علاوه بر کاهش تقاضای سرویس، در ترافیک شهر نیز تأثیر زیادی خواهد داشت.

وی تأکید کرد: والدینی که می‌خواهند فرزندانشان در مدارس خاص تحصیل کنند نیز باید هزینه سرویس مدارس را پرداخت کرده و باید در این نرخ اعلام‌شده تجدیدنظر شود تا رانندگان نیز برای سرویس داوطلب شوند.

کاویانی تصریح کرد: دستگاه‌های نظارتی باید با رانندگانی که مجوز لازم برای ارائه سرویس مدارس را نداشته برخورد کنند تا مشکلات سال‌های گذشته تکرار نشده و امنیت جانی و اخلاقی آن‌ها حفظ شود.

وی در پایان یادآور شد: سرویس مدارس حکم مدرسه سیار را داشته و باید برنامه‌های فرهنگی ویژه‌ای برای زمانی که بچه‌ها در سرویس بوده اجرا شود.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید