کد خبر: 379260
۰
۰
نسخه چاپی
محسن رضایی:

پیشکسوتان دفاع مقدس بلندگوی صادق برای نسل آینده هستند

به گزارش ایرنا محسن رضایی روز پنجشنبه در آیین تکریم و تجلیل ار پیشکسوتان دفاع مقدس در سالن آیت اله خامنه‌ای اهواز ، تکریم و تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس را وظیفه‌ای شرعی، انسانی و انقلابی دانست که باید از سوی تک تک افراد جامعه مهم تلقی شود.
وی با بیان اینکه هر چه از دوران دفاع مقدس می‌گذرد عظمت کار رزمندگان آن دوره بیش از پیش روشن می‌گردد بیان کرد: دفاع مقدس تنها یک حرکت دفاعی و نظامی نبود بلکه یک انقلاب و قیام دیگر بود.
معاون اقتصادی رییس جمهور، دفاع مقدس را خط بطلانی بر تمامی رویاها و خیالات باطل دشمنان بیان کرد و افزود: دشمنان ایران با همه محاسبات نظامی که انجام داده بودند با شکست روبه‌رو شدند.

وی ادامه داد: پیشکسوتان هشت سال جنگ تحمیلی به عنوان پرچمداران اقتدار ایران هستند.

رضایی افزود : اقتدار ایران ناشی از ریل گذاری است که رزمندگان دفاع مقدس در جنگ تحمیلی انجام دادند؛ اینکه در ایران اسلامی هر روز شاهد پیشرفت جدیدی در سپاه پاسداران و نیروهای مسلح هستیم مرهون ریل‌گذاری پیشکسوتان دفاع مقدس است.

معاون اقتصادی رییس جمهور گفت: اگر پایگاه عین الاسد مورد هدف قرار گرفت اما آمریکا واکنشی نشان نداد به این دلیل است که خوب می‌دانستند که جواب سنگین‌تری در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد: نکته مهمی که در این برهه حساس باید به آن توجه شود این است که اگر اقتصاد ایران مانند دوران پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس ریل گذاری و بازسازی شود بخش اعظمی از مشکلات معیشتی مردم نیز برطرف خواهد شد.

رضایی با بیان اینکه پیشکسوتان دفاع مقدس امروز وظیفه مهم‌ جهاد تبیین را برعهده دارند گفت: سخنرانی و خاطره گویی از هشت سال دفاع مقدس و اقتدار ایران دیگر به تنهایی پاسخگوی نیازهای این نسل نیست و باید بستر آموزش را برای نسل جوان فراهم آورد.

معاون اقتصادی رییس جمهور بر استفاده از ظرفیت بسیج در زمینه آموزش ابعاد مختلف دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: بخش زیادی از جوانان و نوجوانان کشور ذهنیتی از دفاع مقدس ندارند و کلاس‌های درس و دانشگاه به تنهایی پاسخگوی این نسل نیست لذا باید از ظرفیت بسیج و مساجد در این زمینه بهره برد.

وی با اشاره به اقداماتی که در راستای تکریم پیشکسوتان در کشور و به ویژه خوزستان صورت گرفته گفت: اقدامات و برنامه‌های خوبی در این زمینه صورت گرفته است که باید بستر گسترش آن بیش از پیش فراهم‌ شود.

معاون اقتصادی رییس جمهور هدفمند بودن تجلیل از پیشکسوتان را عاملی موثر در حفظ روحیه آنها خواند و بیان کرد: هدف از تجلیل در واقع روشن شدن و تبیین زوایای مختلف دفاع مقدس برای نسل آینده باید باشد که بخش اعظم از این مهم می‌تواند از طریق پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس به خوبی صورت پذیرد.

معاون اقتصادی رییس جمهور شامگاه چهارشنبه از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید سلیمانی اهواز وارد خوزستان شد.

شرکت در آیین رژه نیروهای مسلح خوزستان در اهواز، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، افتتاح خانه فولاد و چند برنامه دیگر بخشی از برنامه‌های سفر محسن رضایی به استان خوزستان است.

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید