کد خبر: 379284
۰
۰
نسخه چاپی
سخنگوی شورای شهر قم:

صیانت از فرهنگ حجاب امر مقدس است

روح‌الله امراللهی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم غبارروبی مزار شهدا توسط اعضای شورای اسلامی شهر مقدس قم به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: اعضای شورای اسلامی شهر قم امروز با حضور در گلزار شهدای علی ابن جعفر(ع)، ضمن غبارروبی و عطرافشانی مزار پاک این سرو قامتان، با آرمانهای امام شهدا و این عزیزان تجدید پیمان کردند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مقدس قم با اشاره به جان‌فشانی عزیزانی که جان خود را در راه امنیت مردم و کشور فدا نمودند، اظهار داشت: همه ما مدیون خون تک‌تک شهدا هستیم، آنان در وصیت‌نامه‌های خود به دو نکته اشاره کردند؛ پیروی از ولایت‌فقیه و حفظ حجاب که هر دو ضامن دین، امنیت و ناموس ما می‌باشند، جامعه‌ای که امنیت نداشته باشد به طور حتم آرامش نیز نخواهد داشت.

وی گفت: اعضای شورای اسلامی شهر قم ضمن محکوم کردن اقدامات اغتشاشگران در آسیب زدن به اموال عمومی، خانه و اموال شهروندان از اقدامات قاطع نیروهای انتظامی در برقراری نظم و امنیت تشکر کرده و مطالبه ضرر و زیان شهروندان را از برهم زنندگان نظم عمومی خواستاریم.

دشمن از حماسه پیاده‌روی اربعین ناراحت است

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم نیز گفت: دشمن از پیاده‌روی حماسی و میلیونی اربعین حسینی به‌شدت احساس درد و ناراحتی می‌کند و آن‌ها چشم دیدن موفقیت‌های کشور در حوزه‌های نظامی، عمرانی، اقتصادی، بین‌المللی، سیاسی و غیره را ندارند.

مصطفی ملایی بیان داشت: اعضای شورای اسلامی شهر قم با حضور و غبارروبی مزار شهدای انقلاب از یک‌سو لبیک مجددی با آرمان‌های بلند انقلاب، امام راحل و مقام معظم رهبری می‌کنند و از طرفی اثبات می‌کنند که انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا زنده و پایدار است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: در شرایطی که دشمنان در حال آشوبگری هستند باید در مرتبه اول بدانیم که این موفقیت‌ها مدیون چه کسانی است و بیش از همیشه قدردان آن‌ها باشیم.

ملایی با تاکید بر اینکه ملت ایران در این فتنه‌ها راه را گم نخواهد کرد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی با اتکا به خون شهدا و در مسیر مقاومت اسلامی قدرتمندتر از همیشه است و ملت ایران هیچ‌وقت از فتنه‌ها نهراسیده و این اتفاقات ملت و انقلاب را قدرتمندتر از همیشه می‌کند.

توصیه شهدا نسبت به حفظ فرهنگ عفاف و حجاب

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر قم نیز در ادامه با اشاره تجدید بیعت مجدد اعضای شورای اسلامی شهر قم با آرمان‌های شهدا و انقلاب اسلامی، تصریح کرد: شهدا در وصیت‌نامه خود تاکید و توصیه زیادی نسبت به صیانت از فرهنگ عفاف و حجاب داشته اند.

نرجس نیازمند بیان کرد: در این گلزار معنوی و حیات‌بخش هزاران شهید از ملیت‌های مختلف دنیا در دفاع از ارزش‌های اصیل اسلام و انقلاب آرام‌گرفته‌اند.

وی با تاکید بر ضرورت بیان ارزش‌های دینی به نسل جوان جامعه، ادامه داد: امروز نیز اگر بخواهیم رهرو راه شهدا باشیم باید نسبت به حفظ فرهنگ عفاف و حجاب کوشا بوده و باتربیت صحیح نسل جدید این فرهنگ متعالی و نجات‌بخش را ارتقا بدهیم.

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید