کد خبر: 379440
۰
۰
نسخه چاپی
معاون وزیر بهداشت:

۹۸ درصد داروهای کشور تولید داخلی است

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، بهرام دارایی در دیدار مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور، در قم افزود: کشورمان باید در کنار علوم و فناوری موشکی در علوم دارویی نیز سرآمد کشورهای دیگر باشد.

وی توجه بیشتر به طب ایرانی و شرقی را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: منشأ یکی از مهم‌ترین طب‌ها در دنیا طب ایرانی بوده و هست؛ درحالی‌که طب غربی بیش از ۳۰۰ سال قدمت ندارد.

وی با بیان اینکه دستاورد بزرگ دولت سیزدهم توجه ویژه به سلامت مردم و سیاست‌های دارویی است، تصریح کرد: در صورت حل مشکلات دارویی طی چند سال آینده سلامت مردم در حوزه دارو تأمین خواهد شد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور نیز در این دیدار ضمن قدردانی از خدمات مجموعه دولت و وزارت بهداشت تأمین سلامت مردم را امری بسیار دشوار دانست و ابراز کرد: مقوله بهداشت و درمان جزو مقوله‌های مهم جامعه است.

آیت‌الله علیرضا اعرافی به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با حرکت کشور در مرزهای علم و دانش اشاره و اظهار کرد: ان شاء الله با سرمایه‌گذاری و نظم بیشتر در این مسیر حرکت کرده و حتی مرزهای پیشرفت را بشکنیم و قدم‌های نو و جدید به خصوص در حوزه بهداشت و درمان برداریم.

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید