کد خبر: 379908
۰
۰
نسخه چاپی

تمدید دو روزه مهلت بازدید و ثبت قیمت در مزایده خودروهای خارجی / نتایج مزایده شنبه اعلام می‌شود

زمان بازدید و ارائه قیمت پیشنهادی برای متقاضیان شرکت در مزایده خودروهای سواری خارجی به مدت دو روز تا ساعت 24 روز پنجشنبه 14 مهر ماه تمدید شد.

به گزارش پیگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شادا، امروز سه‌شنبه دوازدهم مهر ۱۴۰۱ آخرین مهلت بازدید متقاضیان و ثبت قیمت پیشنهادی برای شرکت در مزایده فوق العاده شماره ۵۶۵ با عرضه ۱۰۴۰ خودرو به ارزش کارشناسی بالغ بر ۲۰۳۷ میلیارد تومان بود اما زمان بازدید و ارائه قیمت پیشنهادی برای متقاضیان شرکت در مزایده خودروهای سواری خارجی به مدت دو روز تا ساعت 24 روز پنجشنبه 14 مهر ماه تمدید شد.

براین اساس، افرادی که دارای امضای الکترونیکی هستند تا روز پنجشنبه فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) نسبت به ارائه قیمت پیشنهادی اقدام کنند. پاکات قیمت پیشنهادی متقاضیان، روز شنبه مورخ ۱۶ مهرماه با حضور نمایندگان دستگاه های نظارتی و قضایی بازگشایی و نتایج اعلام خواهد شد.

عبدالمجید اجتهادی، مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به استقبال و مشارکت مردم برای شرکت در مزایده فوق العاده ۵۶۵ خودروهای سواری خارجی گفت: در روزهای اخیر حدود ۲۰ هزار ثبت نام جدید در سامانه تدارکات الکترونیک دولت وجود داشته که ناشی از استقبال و سطح رقابت برای شرکت در مزایده فوق العاده خودروها است؛ همچنین روزانه چندین هزار بازدید از تارنمای سازمان اموال تملیکی برای مشاهده جزئیات و دریافت اطلاعات مزایده فوق العاده ۵۶۵ ثبت شده است.

فروش خودروها به شرط شماره گذاری در داخل کشور بر اساس اعلام رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، فروش این خودروها به شرط شماره گذاری در داخل کشور بوده است و با هماهنگی صورت گرفته، این امکان نیز فراهم شده تا برندگان بتوانند پلاک خودرو را در محل نگهداری این خودروها تحویل بگیرند.هرگونه خرید این خودروها منوط به برنده‌شدن در مزایده و آن هم از طریق ثبت‌نام در سامانه ستاد تدارکات دولت و خرید از طریق این سامانه است و بنگاه‌ها و یا اشخاصی که به طرق مختلف مدعی می‌شوند که ثبت‌نام در مزایده را تضمینی انجام می‌دهیم ادعای کذب مطرح می‌کنند و قطعا کلاه برداری است.

بر اساس این گزارش، فروش و تعیین تکلیف کالاهای مکشوفه ظن قاچاق بر اساس احکام قانونی مندرج در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در صورت اخذ رای قطعی و یا دستور فروش مطابق تبصره ۲ ماده ۵۳ این قانون صورت می‌پذیرد و هرگونه فروش و مزایده بر حسب دستورات قضایی بوده و مزایده فروش 656 به موجب تصمیم مورخ ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران انجام شده است.این خودروها به دلیل مصوبات قبلی هیئت وزیران در دولت گذشته ناشی از سیاست‌های اقتصادی و محدودیت‌های ارزی کشور در بنادر و گمرکات معطل مانده بودند و تامین ارز آنها در گذشته انجام شده است.

فروش خودروهای سواری خارجی رسوب شده به موجب بازدیدهای سران قوای مجریه و قضاییه از بنادر و گمرکات کشور در ماه های پایانی سال 1400 گرفته شد که با دستور ویژه رسیدگی همراه شده است.

صدور پلاک در محل پارکینگ نگهداری خودرو به نام برندگان پس از ابلاغ تصمیم شفاف مرجع قضایی مبنی بر فروش 1062 خودروی سواری در قالب مزایده فوق العاده به شرط شماره گذاری در داخل کشور و با بالاترین قیمت، جلسات متعددی در محل دادستانی تهران و سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و با حضور تمامی دستگاه های متولی اعم از راهور، محیط زیست، استاندارد، امور مالیاتی، بنادر، گمرک، انبارهای عمومی و دستگاههای نظارتی و قضایی برگزار و هماهنگی کامل برای شفاف شدن هزینه های نقل و انتقال، شماره گذاری و سایر اقدامات انجام شده است. علاوه بر آن مقرر شد پلاک در محل پارکینگ نگهداری خودرو به نام برندگان صادر شود.

در مورد قیمت خودروها نیز مطابق قانون، قیمت پایه مزایده توسط کارشناسان رسمی دادگستری انجام شده است. با توجه به شرایط رقابتی و شفاف متناسب با کیفیت خودروها در استان های مختلف قیمت گذاری صورت گرفته و به فروش می رسد. البته به قیمت ارائه شده هزینه های مالیات بر ارزش افزوده، نقل و انتقال، مالیات شماره گذاری، بیمه شخص ثالث و سایر هزینه های جانبی را اضافه کرد.این خودروها از مبادی رسمی به کشور وارد شده اما در زمان بررسی اسناد مثبته گمرکی با اتهام جعل ثبت سفارش مواجه شدند. فروش این خودروها از طریق مزایده به منظور حفظ حقوق عامه و بیت المال بوده است زیرا طولانی شدن زمان نگهداری منجر به کاهش کیفیت این خودروها شده و حتی در صورتی که رای برائت دریافت کنند ارزش کالا با افت فاحشی مواجه خواهد شد.

دبیرسرویس: #ساراپشوتن_فرد

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید