کد خبر: 382953
۰
۰
نسخه چاپی

با سلبریتی های هنجارشکن تعارف نداریم | تروریست ها به سزای اعمالشان می رسند | قوه‌قضائیه از خون شهدا نمی‌گذرد

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضائیه، امروز (سه‌شنبه، یکم آذر ماه) در نشست خبری با تسلیت به ملت داغدار ایران در اثر جنایات تروریست‌های مسلح بیان کرد: صحنه هایی که در روزهای اخیر در صحنه و میدان برخی از شهر های مختلف کشور رخ داد به خوبی عمق برنامه های دشمن و خواب‌های آشفته آنها را برای آینده ایران یکپارچه و سربلند را نشان داد.

وی افزود: همان‌هایی که از سوی جنایتکاران تابلو دار بین المللی مسلح شده اند تا امنیت عمومی را مخدوش سازند همان‌هایی هستند که در پشت رسانه های پر رنگ و لعاب، تروریست ها را تجهیز و تشویق می‌کنند. اینکه امروز دشمن رسما پرده از چهره انداخته و در شبکه‌های مجازی دستور قتل، آتش و خونریزی می دهد به خوبی نشان می‌دهد دشمن امروز از عدم همراهی مردم ایران اسلامی سخت خشمگین است. دشمن از شکست اعتصاب‌های فراخوانده عصبانی است.

سخنگوی قوه قضائیه بیان کرد: برنامه دشمن این بود که عموم جامعه را با ایجاد شبهات پی در پی در جنگ های شناختی و ترکیبی جدید به صحنه بیاورد و از ظرفیت مردم با نام اعتراض علیه برخی از دستگاه ها استفاده کند که موفق نشد.

وی با اشاره به رگبار بستن مردم بی دفاع، حافظان امنیت و کشتن جوانان ملت با چاقو، قمه و سلاح گرم در کف خیابان و کشته سازی از مقتولینی که خود با اسلحه گرم به قتل رساندند، گفت: این اقدامات نشان از نقشه شومی می‌دهد که با آگاهی مردم دفع شد.

ستایشی ادامه داد: تروریست‌‎های رسانه‌ای از ابتدا صحنه آرایی را مهیا و تروریست‌های کف خیابان را تسلیح کردند و خود دستور به رگبار بستن مردم بی دفاع، کودکان، زنان و مدافعان مظلوم امنیت را صادر کرده است. قاتلانی که برای خون به ناحق ریخته مردم شادی می‌کنند اما با تغییر چهره در رسانه خود فاز دیگری از این عملیات آلوده را پیش گرفته اند.

وی با بیان اینکه دشمنان بدانند که مقابله مردم با تروریست‌ها سخت و پشیمان کننده است، گفت: تروریست‌ها با این رفتار نشان می‌دهند که حتی حاضر نیستند هزینه اقدام ناجوانمردانه و کور خود را پذیرفته و برای این منظور دست سیاه و به خون رنگین شده خود را مخفی کنند.

سخنگوی قوه قضائیه اظهار کرد: ملت ایران سابقه سیاه منافقان و ترورهایشان در دهه ۶۰ و سابقه ترورهای تجزیه طلبان در مرزهای غربی را فراموش نخواهند کرد. خوب است تا دشمنان به نگاه عقبه ذهنی مردم نسبت به این اقدامات بیندازند و نگاهی به نقره داغ شدن نزد ملت ایران داشته باشند تا دریابند نگاه مردم در برخود با تروریست چه طعمی دارد.

تروریست ها به سزای اعمالشان می رسند

سخنگوی قوه‌قضائیه اظهار کرد: عَلَم خونخواهی خون‌های به ناحق ریخته شده در دستان قوه قضائیه است. بر اساس تدابیر متخذه با سرعت و دقت و با متضمن مولفه صحت، بدون چشم پوشی از حق امنیت به وظیفه خود عمل می‌کنیم و تروریست‌ها را در هر موقعیتی باشند به سزای اعمالشان خواهیم رساند. قوه قضائیه از خون شهدا نخواهد گذشت و نمی‌گذارد خون شهدا پایمال شود.

دستگیری ۲۱ نفر به اتهام اخلال در نظام اقتصادی

ستایشی بیان کرد: در آبان ماه ۲۱ نفر به اتهام اخلال در نظام اقتصادی از طریق معاملات دستگیر و تفهیم اتهام شده‌اند. ۸ نفر از این افراد بلافاصله آزاد شدند و ۱۳ نفر دیگر که مرتکب اعمال مجرمانه شده بودند با صدور قرار بازداشت موقت در زندان هستند. در رابطه با ارز فردایی ۱۴ نفر دستگیر و تفهیم اتهام شدند.

آزادی ۱۰۰ نفر از حوادث سیستان و بلوچستان

سخنگوی دستگاه قضا گفت: در رابطه با موضوعات استان سیستان و بلوچستان ۱۰۰ نفر از کسانی که وعده داده بودیم پرونده‌شان زود رسیدگی شود و آزاد شوند آزادی آن‌ها محقق شده است. مردم استان سیستان و بلوچستان مطالبه برخورد با مقصران و مسببان حوادث اخیر را دارند. ممکن است کسی از مامورین مرتکب خطا شده باشد و صدمه و خسارت زده باشد، دستگاه قضایی ملجا و پناه همه مردم است و افراد می‌توانند شکایت کنند تا شکایت آن‌ها مورد رسیدگی قرار گیرد.

آخرین وضعیت بازداشت الهام افکاری

ستایشی در ادامه گفت: اتهام (متهم الهام افکاری) اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور از طریق همراهی با فراخوان‌ها است. وی تفهیم اتهام شده و برای او قرار بازداشت موقت صادر شده است. متهم ارتباطات گسترده‌ای با عناصر فعال رسانه‌ای و شاخص برانداز داخل و خارج از کشور داشته است،در این مورد ادله وجود دارد.

برخورد با سلبریتی های هنجارشکن

وی با اشاره به این که برخی افراد به ظاهر شاخص حرف‌هایی می‌زنند که روان جامعه را به هم می‌زند، تصریح کرد: با این افراد تعارف نداریم. برخی از این افراد احضار شدند و برای توضیحات نیامدند که دستور جلبشان صادر شد.

سخنگوی قوه قضائیه یادآور شد: کسانی که سخن غیرمستند و کذب بگویند و مدارکی برای اثبات ادعاهایشان نداشته باشند مورد برخورد قضایی قرار می‌گیرند. جلوی تهمت و دروغ سازی را به جد خواهیم گرفت.

دبیرسرویس: #سیدمصطفی_موسوی

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید