کد خبر: 382975
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

بیش از ۴۰۰ هزار سهامدار خُرد در بستر امن سهام‌یار/ فردا، آخرین مهلت بیمه سبد سهام

«بهنام بهزادفر» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به روند این روزهای معاملات بورس اشاره و اظهار کرد: واقعیت آن است که در بسیاری از اوقات، براساس تحلیل‌های بنیادی و تکنیکال زمان های مناسب برای ورود سرمایه گذاران به بازار سهام فرامی رسد، اما به دلیل ریزش های سنگین در طول دو سال و نیم اخیر، سرمایه گذاران با نهایت احتیاط و گام به گام وارد بازار می شوند که این اتفاق، امری طبیعی است اما به مرور شاهد بازگشت اعتماد به بازار سهام خواهیم بود.

وی افزود: وجود اختیار فروش تبعی منجر به آسودگی خاطر سهامداران برای کسب بازدهی قطعی می‌شود و در این صورت اگر شخص تمایل به سرمایه‌گذاری در بازار سهام داشته باشد می‌تواند با خیالی آسوده اقدام به خرید و ماندن در بازار کند.

بهزادفر، استفاده طرح بیمه سهام در بسته ۱۰بندی سازمان بورس را مطلوب و به موقع توصیف کرد و گفت: سازمان بورس اوراق تبعی «سهام‌یار» را به منظور آسودگی خیال سهامداران منتشر کرد و سرمایه‌گذاران با پرتفوی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان که به دنبال نگهداری و خرید سهام خود از بازار هستند، می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

این تحلیلگر مسائل اقتصادی ضمن تشویق سهامداران برای خرید این نماد، توضیح داد: با خرید اوراق سهام‌یار تا یک‌سال آینده ۲۰ درصد بازدهی فرد تضمین می شود، یعنی کف سود ۲۰ درصد و سقف سود بنا به قیمت سهام خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه به نظر می‌رسد بخش زیادی از فشار فروش سهامداران خرد در بازار با اوراق تبعی برطرف شود، بیان‌داشت: گرچه بخش عمده معاملات مربوط به سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی عمده است اما به مرور به تعداد سهامداران مطمئن از کسب بازدهی افزوده شده و بازار سرمایه به سمت تعادل و روند مثبت پیش خواهد رفت.

بهزادفر خاطرنشان‌کرد: در نهمین روز از عرضه بیمه سهام (سهام یار) ۴۰ هزار و ۴۷۰ نفر دیگر سبد سهام خود را بیمه کردند و در مجموع تعداد سهامدارانی که نماد یک ریالی سهام یار را خریداری کردند به حدود ۴۰۴ هزار نفر رسید.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان اعلام کرد: افرادی که به دنبال بیمه پرتفوی ۱۰۰ میلیون تومانی خود هستند فقط تا فردا (چهارشنبه، دوم آذر) فرصت دارند.

منبع : ایرنا

دبیرسرویس: #جوادمحمدی

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.