کد خبر: 383057
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

شگفتی‌سازی عربستان، برخلاف پیش‌بینی ۹۶درصدی کاربران ایرنا

جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، بیست‌ودومین دوره جام جهانی فوتبال است که در روزهای ۲۰ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ (۲۹ آبان تا ۲۷ آذر ۱۴۰۱) در قطر برگزار می‌شود. این اولین مسابقات جام جهانی است که یک کشور عرب میزبان آن است و همچنین پس از جام جهانی ۲۰۰۲، دومین بار است که جام جهانی در قاره آسیا برگزار می‌شود. در این تورنمنت بین المللی ۳۲ تیم ملی فوتبال از سراسر جهان در آن شرکت می‌کنند.

در نظرسنجی ایرنا، فقط ۲.۶ درصد کاربران برد عربستان را پیش بینی کرده و ۱.۶ درصد به تساوی دو تیم رای داده بودند.

در این افکارسنجی آنلاین درباره نتایج بازی‌های سومین روز مسابقات، ۷۷.۲ درصد نیز برد دانمارک مقابل تونس را پیش‌بینی کرده بودند، در حالی که این بازی به تساوی بدون گل ختم شد که تنها ۱۲.۲ درصد چنین پیش بینی داشتند و ۱۲.۶ درصد نیز انتظار برد تونس را داشتند.

درباره بازی مکزیک و لهستان که بدون گل به تساوی انجامید نیز ۴۰.۳ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی ایرنا، برد مکزیک، ۳۳.۹ درصد برد لهستان و تنها ۲۵.۸ به درستی تساوی این دو تیم را پیش بینی کرده بودند.

تنها پیش بینی درست کاربران ایرنا درباره برد فرانسه مقابل استرالیا با ۹۱.۹ درصد بود. ۴.۹ درصد نیز تساوی و ۳.۲ برد استرالیا را گمانه زنی کردند.

در این نظرسنجی‌ها که از صبح دیروز (سه‌شنبه) ۱ آذر تا صبح امروز چهارشنبه، دوم آذر برگزار شد، به ترتیب ۴۷۲، ۱۰۳۴، ۱۱۷۶ و ۱۲۵۸ نفر مشارکت کردند.

در بازی‌های روز سوم، عربستان با نتیجه ۲ بر ۱ برابر آرژانتین شگفتی ساز شد، بازی دانمارک، تونس و مکزیک با لهستان هر دو با تساوی صفر- صفر خاتمه یافت و فرانسه هم با نتیجه پرگل ۴ بر ۱، استرالیا را مغلوب کرد.

شگفتی‌سازی عربستان، برخلاف پیش‌بینی ۹۶درصدی مخاطبان ایرنا

دبیرسرویس: #هادی_اسماعیلی

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.