کد خبر: 383303
۰
۰
نسخه چاپی
رئیس شورای قرارگاه عمار مطرح کرد:

جهاد تبیین در برابر هجوم تحریف است. تحریف مهم ترین بخش هجوم دشمن است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام و المسلمین مهدی طائب، رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار، در جمع همسنگران بنیاد هدایت که در جمکران برگزار شد، با اشاره به اهمیت جهاد تبیین گفت: جهاد تبیین در برابر هجوم تحریف است. تحریف مهم ترین بخش هجوم دشمن است و اگر دست به عملیات فیزیکی می زند، آن هم در پیوست همان تحریف است.

رئیس شورای قرارگاه عمار در ادامه با اشاره به حوادث اخیر اظهار داشت: فتنه ای که در این روزها شاهد آن هستیم همچون فتنه هایی است که در طول تاریخ مومنین با آن مواجه بودند و بر اساس قرآن مومنین در هر برهه ای دچار فتنه می شوند.

وی در توضیح آیه شریفه« أَحَسِبَ النَّاسُ أَنْ یُتْرَکُوا أَنْ یَقُولُوا آمَنَّا وَهُمْ لَا یُفْتَنُونَ» گفت: از نگاه قرآن فتنه سه زاویه دارد؛ خدا و مومنین و فتنه گران؛ در این آیه شریفه خداوند می فرماید: آیا مردم پنداشتند که تا گفتند ایمان آوردیم رها می ‏شوند و مورد آزمایش قرار نمی‏ گیرند؟!

حجت الاسلام والمسلمین طائب در تعریف عبارت فتنه بیان داشت: به آتشی که دارای دود است فتنه می گویند که باعث می شود چشم ها نبیند. براساس آیه « وَلَقَدْ فَتَنَّا الَّذِینَ مِنْ قَبْلِهِمْ فَلَیَعْلَمَنَّ اللَّهُ الَّذِینَ صَدَقُوا وَلَیَعْلَمَنَّ الْکَاذِبِینَ» مومن وقتی مومن است که حکومت خدا را پذیرفته و تسلیم آن باشد و در دلش نیز احساس سختی نسبت به احکام الهی نداشته باشد.

استاد درس خارج حوزه علمیه، ماجرای جانشینی امیرالمومنین(ع) را یکی از مصادیق امتحان الهی برشمرد و افزود: با آنکه در غدیر همه مردم با حضرت بیعت کردند ولی اکثریت بعد از وفات پیامبر(ص) دچار فتنه شدند و جز اندکی دور حضرت نماندند.

وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی مقدمه سازی ظهور است ابراز داشت: در طول این سال ها نیز فتنه های زیادی رخ داد و حتی برخی از خواص به تردید افتادند، ولی انقلاب مسیر خود را با رهنمودهای امام و رهبری و ایمان به هدف والای انقلاب اسلامی ادامه داده است.

حجت الاسلام والمسلمین طائب شرط مقدمه سازی ظهور را برتری در معادله قدرت دانست و گفت: در بین همه ائمه(ع)، امامت امام زمان در سخت ترین و بدترین شرایط با غیبت حضرت آغاز شد و در عصر ظهور با علم خویش حکومت می کنند، که لازمه این نوع حکومت این است که معادله قدرت در دنیا به نفع امام زمان(عج)باشد.

رئیس شورای قرارگاه عمار برتری در سه حوزه نظامی، امنیتی و اقتصادی را لازمه مقدمه سازی برای ظهور عنوان کرد و بیان داشت: هر چند ما در دو بعد اول و دوم به برتری رسیده ایم، ولی در بعد اقتصادی دشمنان تمام تلاش خود را برای تضعیف اقتصاد ما به کار گرفتند و کوتاهی ها و خیانت ها نیز تاثیر گذار بود ولی با تکیه بر توان داخلی می توان از مشکلات اقتصادی نیز گذشت و در بعد اقتصادی نیز به برتری خواهیم رسید.

وی در پایان خاطر نشان داشت: در فتنه اخیر ۴۸ کشور اعلام همراهی کردند و آمریکایی ها آشکار وارد صحنه شدند و دموکرات ها، کومله‌ها، منافقین، سلطنت طلب‌ها و برخی در داخل عامل اجرایی آن بودند؛ مرگ خانم امینی یک بهانه بود و با مدارا و صبر نظام و مشخص شدن ابعاد فتنه اکنون خود مردم مطالبه گر برخورد با اغتشاشگران هستند.

حجت الاسلام والمسلمین طائب یکی از پیامدهای اتفاقات اخیر را رو شدن دست دشمن دانست و گفت: اتفاق دیگری که افتاد، جدی گرفتن خطر نفوذ از سوی مسئولان کشور بود که پیش از این، رهبر معظم انقلاب بارها نسبت به این جریان هشدار داده بودند، اما برخی به آن توجه نداشتند.

انتهای پیام/

دبیرسرویس: #سیدمصطفی_موسوی

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید