کد خبر: 385421
۱
PNAZAR
نسخه چاپی

مراسم یادمان سردار شهید احمد صادقی شهمیرزادی برگزار شد

به گزارش قم پرس، مصادف با سالروز میلاد بزرگ بانوی جهان اسلام حضرت فاطمۀ زهرا سلام الله علیها؛ یادمان سردار شهید احمد صادقی شهمیرزادی فرمانده گردان زرهی لشگر ۱۷ علی بن ابیطالب و همچنین شهدای عملیات بیت المقدس ۲ در تهران برگزار شد.

در این مراسم که سخنران آن برادر سردار شهید احمد صادقی، حجت الإسلام والمسلمین دکتر مهدی صادقی شهمیرزادی، ضمن بیان فضائل و کرامات حضرت صدیقۀ طاهره (سلام الله علیها) و تشریح مقام و جایگای والای بانوان در جامعه و خانواده در خصوص بزرگداشت مقام شهدا مطالب ارزنده‌ای بیان نمود.

حجت الإسلام صادقی با اشاره به این حدیث از حضرت زهرا که فرمودند: «إن کنتَ تَعمَلُ بِما أَمَرناکَ وَ تَنها عَمّا زَجَرناکَ فَأَنتَ مِن شیعَتِنا وَ إِلا فُلا» ملاک و معیار برتری افراد بر یکدیگر را تبعیت از رسول گرامی اسلام (ص) و معصومین (ع) دانست.

وی همچنین بر اساس فرمایش رسول عظیم‌الشأن اسلام که فرمود «هرآنکس که پدرو مادر خود را محزون نماید مورد عاق ایشان قرار گرفته است» شأن و جایگاه والدین را تفسیر و بر لزوم احترام همه‌جانبه و گرامیداشت مقام مادر تأکید ورزید.

در این مراسم با حضور جمعی از خانواده شهدا و ایثارگران از جمله شهیدان طوقانی، اقبال، قربانی مداح اهل بیت عصمت و طهارت (ع) کربلایی محمدحسین مینایی به مدیحه سرایی پرداخت.

دبیرسرویس: #میثم_عربی

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.