کد خبر: 386027
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

ساپینتو ابزار لازم را ندارد/ برکناری سرمربی استقلال چاره‌ساز نیست

اصغر حاجیلو در خصوص وضعیت این روزهای استقلال گفت: آبی پوشان در این فصل بیشتر از هر تیم دیگری با مصدومیت مواجه شدند. شاید اگر این حجم از مصدومیت بوجود نمی آمد شرایط به گونه ای دیگر رقم می خورد ضمن اینکه اشتباهات داوری هم چند امتیاز حساس را از استقلال گرفت.

وی افزود: هر مربی یک برنامه و تفکراتی دارد که بازیکنان باید به آن احترام بگذارند. کار سرمربیگری سلیقگی است و او بر اساس نوع تمرینات بازیکنان آنها را در ترکیب اصلی قرار می دهد. بنابراین نباید از یک سرمربی بخواهیم که حتما بازیکنی که مورد علاقه ماست در ترکیب قرار دهد.

حاجیلو در مورد اینکه استقلال نتوانسته نتایج قابل قبولی در این فصل بگیرد گفت: با توجه به مصدومیت ها و محرومیت برخی بازیکنان که در طول دور رفت وجود داشت ساپینتو ابزار لازم را در اختیار نداشت و هر بار به دلیل مصدومیت ها بازیکنان مورد نظرش را نتوانست در روز بازی داشته باشد. این اتفاق هم به ساپینتو و هم به خود استقلال ضربه زد و کار برای سرمربی سخت تر شد.

وی در مورد انتقاداتی که از ساپینتو به خاطر تغییرات زیاد در ترکیب گرفته می شود گفت: جابجایی های ساپینتو خیلی زیاد بوده و این را همه می دانیم. در این مورد تا حدودی او را مقصر می دانم اما وقتی او بازیکنان کلیدی را در اختیار ندارد مجبور است که از دیگر داشته هایش استفاده کند. هیچ مربی ای نیست که دوست نداشته باشد با یک ترکیب ثابت و هماهنگی بازیکنانش به میدان برود. باید امیدوار بود این اتفاق در نیم فصل دوم رخ ندهد تا آبی پوشان بتوانند با آرامش کامل نتایج مورد نظر را کسب کنند.

کارشناس فوتبال در خصوص صحبت هایی که برخی ها انجام داده و مدعی هستند ساپینتو باید برکنار شود ادامه داد: اگر ساپینتو برود چه کسی جانشین او خواهد شد. آیا حضور یک مربی جدید می تواند به استقلال کمک کند. آیا استقلال توان پرداخت مطالبات او را دارد؟ باید اجازه دهیم او کارش را ادامه داده و فضایی را برای او فراهم کنیم که بدون تنش و حاشیه کار را پیش ببرد. البته ساپینتو هم باید در کنار زمین، آرامش خود را حفظ کند و اجازه ندهد هر حاشیه ای باعث بر هم زدن تمرکز او شود. چون این موضوع فورا به بازیکنان هم منتقل می شود و آنها هم تمرکز خود را از دست می دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که چه راهکاری وجود دارد که استقلال از این شرایط بیرون بیاید گفت: تیم باید همدل و یکدست شود. اختلاف بین بازیکن و کادر فنی از بین برود. نقش باشگاه در این اتفاق بسیار مهم است و یکدلی می تواند رمز موفقیت استقلال در این فصل باشد.

حاجیلو در مورد دیدار روز پنجشنبه استقلال برابر ملوان بندرانزلی گفت: ملوان تیمی است که در هفته های اخیر عملکرد خوبی داشته و حالا با روحیه خوب به مصاف حریف می آید. آنها به دنبال پیروزی در این دیدار هستند. استقلال هم باید تمام تمرکزش بر روی این دیدار باشد. بهترین ترکیب را در درون زمین قرار دهد و خود را از حاشیه ها دور کند تا بتواند از این بازی سربلند بیرون آمده و با شرایط روحی مناسب به فکر دیدار بعدی اش باشد.

وی در پایان و در خصوص حضور دوباره تماشاگران به ورزشگاه گفت : خوشحالم که دوباره شور و حال خوبی به ورزشگاه خواهد رسید. حضور تماشاگران می تواند باعث حرکت تندتر استقلال به سوی پیروزی باشد. حمایت هواداران به بازیکنان روحیه می دهد و امیدوارم کادر فنی و بازیکنان قدر تماشاگران را دانسته و در کنار همدیگر تلاش کنند تا استقلال به جایگاه واقعی اش برسد.

منبع : مهر

دبیرسرویس: #هادی_اسماعیلی

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.