کد خبر: 386093
۰
۰
نسخه چاپی

مرور بر محورهای اصلی بیانیه گام دوم در چهارمین سالگرد صدور بیانیه

به گزارش قم پرس در آستانه چهارمین سالگرد انتشار بیانیه گام دوم انقلاب، جدیدترین نشست تبیین و معرفی بیانیه گام دوم انقلاب برگزار می‌شود.

در همین رابطه ناصر امین‌زاده با اشاره به موضوع این جلسه گفت: این نشست با موضوع «عطوفت و مهربانی در گام دوم، پیش‌نیاز جذب ایرانیان خارج از کشور» به همت مرکز تبیین و گفتمان‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب و با مشارکت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، رادیو گفتگو و شبکه آموزش برگزار شده و در آن جمعی از اندیشمندان و پژوهشگران علوم انسانی و صاحب‌نظران درباره ابعاد ناگفته‌ای از بیانیه گام دوم انقلاب صحبت می‌کنند.
وی ضمن معرفی کارشناسان این جلسه بیان داشت: دکتر سیدمحسن سادات کیایی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و رایزن فرهنگی سابق ایران در هرات افغانستان و دکتر محمود دامغانی کارشناس عالی توسعه فرهنگی و روابط بین‌الملل مهمان این نشست هستند. همچنین حمید یزدانیان به عنوان کارشناس مجری، اجرای این جلسه را برعهده دارد.

امین‌زاده با اشاره به فرارسیدن چهارمین سالگرد صدور بیانیه گام دوم انقلاب گفت: سال ۱۳۹۷ بود که رهبر فرزانه انقلاب در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را به عنوان سند راهبردی و چراغ راه کشور در چهل سال دوم خطاب به مردم ایران بیان کردند. این بیانیه دارای موضوعات و محورهای متعددی است و در آن ۸ موضوع اساسی به عنوان راهبردهای اصلی ارائه شده است.

وی اضافه کرد: اهمیت معرفی و تبیین این بیانیه برای آحاد مختلف مردم به ویژه نسل جوان به عنوان یکی از رسالت‌های جدی دستگاه‌های فرهنگی بوده و باید مورد توجه قرار گیرد؛ این مهم منجر به برگزاری سلسله جلساتی به همت اندیشگاه بیانیه گام دوم انقلاب شده است. جدیدترین جلسه ذیل محورهای «علم و پژوهش» و «معنویت و اخلاق» برگزار شده و ابعاد ناگفته‌ای از این سند مهم مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

براساس این گزارش، این جلسه فردا چهارشنبه ۵ بهمن ماه از ساعت ۱۰ الی ۱۲ در مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان واقع در ونک، خیابان عطار، میدان عطار پلاک ۲۸ برگزار می‌شود. رادیو گفتگو و شبکه آموزش در اجرای این برنامه مشارکت خواهند داشت.

دبیرسرویس: #میثم_عربی

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید