کد خبر: 386958
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

تدوین دستورالعمل ایمنی فرودگاه ها

به گزارش قم پرس به نقل از صدا و سیما، حمید رضا سیدی در نشست هم اندیشی فرصت‌ها و چالش‌های شرکت‌های هواپیمایی و فرودگاه‌ها گفت: همزمان با برگزاری این هم اندیشی امروز دستور العمل برای اخذ گواهینامه‌های مورد نیاز به سازمان هواپیمایی کشوری تحویل شد.
معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: ایمنی اصل مهم صنعت هوانوردی در جهان است و تأمین ایمنی و رعایت تمام جوانب آن بر اساس ماده ۳۷ کنوانسیون شیکاگو وظیفه مهم شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران است.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اظهارداشت: صنعت هوانوردی دارای سه ضلع هواپیمایی کشوری، فرودگاه‌های کشور، شرکت‌های هوایی است و اخیراً ضلع چهارم آن با تولید و تأمین تجهیزات فنی و فرودگاهی و ناوبری هوایی در کشورمان شکل گرفته است.
وی تاکید کرد: ما به دنبال این هستیم که از این چهار وجه، دو وجه آن یعنی سیستم ناوبری هوایی و ساخت و توسعه فرودگاه‌های کشور را به خوبی برنامه ریزی و اجرایی کنیم.
سیدی با بیان اینکه توجه جدی به فرهنگ ایمنی در صنعت هوانوردی و شرکت فرودگاه‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: در این راستا هوشمند سازی فرودگاه‌ها مورد توجه قرار گرفته و هم اکنون هدایت مسافران از بدو ورودی به فرودگاه تا پایان پروازها بر اساس سیستم‌های هوشمند انجام می‌شود و ما نیز باید تلاش کنیم در این راستا نسبت به هوشمند سازی فرودگاه‌های کشور اقدامات و برنامه ریزی‌های مورد نیاز را انجام دهیم.

دبیرسرویس: #جوادمحمدی

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.