کد خبر: 389264
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

انتظار موجی از دعاوی حقوقی از سوی غول های فناوری در اروپا

به گزارش قم پرس به نقل از رویترز، انتظار می‌رود شرکت‌های فناوری آمریکا به زودی اولین پرونده‌ها را در این زمینه تقدیم دادگاه کرده و اروپایی‌ها را به چالش بکشند.

قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا که در ماه نوامبر اجرایی شد، پلتفرم‌های آنلاین با بیش از ۴۵ میلیون کاربر را به عنوان دروازه بان داده طبقه بندی می‌کند.

دروازه بان ها - شرکت‌هایی که دسترسی به داده‌ها و پلتفرم‌ها را کنترل می‌کنند - مشمول فهرستی از بایدها و نبایدها هستند، از جمله اینکه باید خدمات پیام رسانی خود را با یکدیگر سازگار کنند ولی نباید حمایت از محصولات و خدمات شرکت‌های رقیب را در پلتفرم هایشان ممنوع یا مسدود کنند.

فهرست شرکت‌هایی که قانون مذکور برای آنها اعمال می‌شود قرار است در تاریخ ۶ سپتامبر اعلام شود و احتمالاً شامل گوگل، متا، آمازون، اپل و مایکروسافت خواهد بود.

مارک ون در وود، یکی از قضات ارشد اتحادیه اروپا گفت: کسانی که با این قانون و الزامات آن مخالف هستند، احتمالاً ظرف چند ماه آینده شکایت خود را در دادگاه عمومی لوکزامبورگ مطرح خواهند کرد. گفته می‌شود برخی شرکت‌ها مانند گوگل و اپل به شدت علیه این قانون رایزنی کرده‌اند.

دبیرسرویس: #هادی_اسماعیلی

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.