کد خبر: 389359
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

ایران - روسیه؛ خروج از زیر سایه تفکر ۱۰ ساله/ شروع قلعه نو

به گزارش قم پرس دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و روسیه در حالی شامگاه امروز پنجشنبه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد که دو تیم با شرایطی متفاوت گام در این بازی تدارکاتی خواهند گذاشت.

روسیه که میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ بود، به دلیل جنگی که بین کشورش با اوکراین رخ داد از سوی فیفا تحریم شد و یکی از تیم های غایب در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بود. این تیم به همین دلیل رویدادهای و دیدارهای بین المللی و سطح بالا را از دست داده است و تمایل دارد در فوتبال آسیا حضور داشته باشد.

با این حال روسیه به عنوان یکی از کشورهایی که در سالهای اخیر میزبان جام جهانی بوده می تواند محک مناسبی برای تیم ملی ایران باشد. دو تیم پیش از این پنج بار برابر هم به میدان رفته اند که آخرین آن مربوط به سال ۱۳۹۶ است و تساوی یک به یک رقم خورد.

در مقابل تیم ملی ایران که با کارلوس کی روش در جام جهانی قطر صاحب یک پیروزی برابر ولز و دو شکست برابر انگلیس و آمریکا شد، پس از تغییراتی که در کادر فنی اش صورت گرفت، برای نخستین بار به میدان خواهد رفت.

امیر قلعه نویی برای دومین بار هدایت تیم ملی را برعهده گرفته و با کادری جدید به دنبال موفقیت با این تیم است. هر چند نمی تواند برد یا باخت دیدار با روسیه را به پای قلعه نویی نوشت اما این بازی می تواند شروعی روحیه بخش برای او و بازیکنان تیم ملی باشد که حدود ۱۰ سال را با تفکرات کی روش سپری کردند و در مقاطع کوتاهی هم با ویلموتس و اسکوچیچ کار کردند اما تفکر قالب با مرد پرتغالی بود.

تیم ملی ایران از دیدار برابر روسیه از زیر سایه تفکرات کی روش خارج می شود و پس از یک دهه با تفکر یک مربی ایرانی گام در میدان خواهد گذاشت تا شروع فصل جدیدی در حیات این تیم رقم بخورد.

قلعه نویی برای این دیدار و البته بازی روز هشتم فروردین برابر کنیا ۳۲ بازیکن را به اردوی آماده سازی دعوت کرده است و به نظر می رسد که به تعداد زیادی از این بازیکنان میدان بدهد تا بتواند شناخت بهتر و بیشتری از ملی پوشان پیدا کند.

هر چند می توان پیش بینی کرد که او ترکیب تیم ملی را تقریبا با همان ترکیب تیم در جام جهانی انتخاب خواهد کرد اما ممکن است برای تغییرات مد نظرش از نفرات دیگری هم استفاده کند.

منبع : مهر

دبیرسرویس: #هادی_اسماعیلی

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.