کد خبر: 393260
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

رفع موانع تولید مسکن در قرارگاه ملی مسکن پیگیری می‌شود

به گزارش قم پرس به نقل از وزارت راه و شهرسازی، روح اله اکبری دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی در نشست خبری بخش مسکن که امروز سوم خرداد با حضور خبرنگاران در ساختمان دادمان برگزار شد بخشی از راهکارهای دولت را برای تسهیل در روند خانه‌دار شدن مردم تشریح کرد و گفت: قرارگاه ملی مسکن با این هدف راه‌اندازی شده است تا به رفع موانع و مشکلات متعددی که در بخش مسکن وجود دارد، مبادرت ورزد.

دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی بخشی از مشکلات و موانع را شامل رفع موانع بانکی، زیرساخت‌ها، نظام مهندسی ساختمان و شهرداری‌ها عنوان کرد.

اکبری تصریح کرد: تیم نظارت و بازرسی وزارت راه و شهرسازی با قدرت، حل مسائل و مشکلات بخش مسکن را در حوزه اراضی، ساخت و سایر موارد رصد می‌کنند. همچنین راهکارهای تأمین مالی طرح نهضت ملی مسکن و تسریع در اجرای آن نیز پیشرفت مناسبی داشته است.

اهتمام استان‌ها بر برگزاری جلسات شورای مسکن و رفع موانع موجود

وی با اشاره به اینکه جلسات شورای عالی مسکن هر یک ماه یکبار با حضور رئیس‌جمهوری تشکیل می‌شود بر برگزاری جلسات شورای مسکن استان‌ها تاکید کرد.

به گفته این مقام مسئول، وزارت راه و شهرسازی علاوه بر کمک به تأمین مسکن، تفاهم‌نامه‌هایی را با برخی از وزارتخانه‌ها وارگان در برنامه دارد. ساخت خوابگاه‌های متاهلی در اراضی دانشگاه در توافق با دانشگاه‌ها برای احداث ۲۰۰ هزار واحد در حال اجرایی شدن است که در این خصوص دانشگاه یزد و رازی کرمانشاه پیشگام بوده اند. همچنین موضوع صنعت شهرها نیز از دیگر برنامه‌های حوزه مسکن وزارت راه و شهرسازی است که در جوار شهرهای بزرگ ساخت مسکن کارگری در برنامه است.

دبیرسرویس: #جوادمحمدی

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.