کد خبر: 393331
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

مقاومت مردم دزفول در جنگ تحمیلی محاسبات دشمن را به هم زده بود

به گزارش قم پرس علی اکبر حسینی محراب پیش از ظهر امروز پنجشنبه در آئین گرامیداشت چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری، روز دزفول که با حضور مردم و مسئولان در حسینیه ثارالله این شهرستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: تعداد فرماندهان و سرداران شهید دزفول در دوران جنگ تحمیلی به اندازه چند استان است.

وی در ادامه جانبازان، آزادگان و رزمندگان خوزستان و دزفول را مایه افتخار دانست و افزود: این حماسه‌ها و مقاومت‌ها باید به نسل جوان امروزی منتقل شود تا بتوانیم با جوانان خود قله‌های بزرگ دنیا را فتح کنیم و انقلاب را جهانی کرده و به ارباب و مولایمان تحویل بدهیم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه مقاومت از بطن و درون شکل می‌گیرد، گفت: اگر درون قوی باشد، مقاومت شکل می‌گیرد؛ مقاومت دزفول در دوران دفاع مقدس به مبانی ایمانی مردم بر می‌گردد، مادران و پدران در دزفول جوانان خود را برای حماسه سازی تربیت کرده بودند و افتخار آفرین شدند.

حسینی محراب با اشاره به نقش مؤثر شخصیت‌هایی همچون شیخ انصاری، آیت الله مخبر دزفولی، آیت الله قاضی و… در قوام ایمان مردم دزفول، افزود: وجود این علما و دیگر علما و عارفان در دزفول موجب شده تا مردم این شهرستان در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادگی کنند.

وی عنوان کرد: در معرفی بزرگان این سرزمین و سرداران شهید کوتاهی صورت گرفته که باید به این امر مهم توجه شود.

استاندار خوزستان با اشاره به پشتیبانی مردم دزفول از جبهه‌های جنگ، گفت: در دزفول هر خانواده بین ۲ تا شاید ۲۰ نفر شهید تقدیم اسلام و انقلاب می‌کردند اما باز هم در شهر می‌ایستادند، می‌جنگیدند، پیروزی را به ارمغان می‌آوردند و دزفول با اینها شهر مقاومت شد.

حسینی محراب با بیان اینکه مقاومت و پایداری مردم دزفول و خوزستان موجب اقتدار و عزت ما در دنیا شده بود، یادآور شد: مردم دزفول، خوزستان و ایران در جنگ تحمیلی با جان خود و با مقاومت‌های بی نظیر محاسبات دشمن را بهم زدند و در اولین سال بعد از جنگ که رؤسای جمهور برای صلح آمده بودند همگی به این امر مهم اذعان داشتند.

وی ابراز امیدواری کرد با قدرت روحی و ایمان مردم و مسئولان بتوان مراحل بعدی فتح الفتوح ها در کشور را پشت سر گذاشت.

استاندار خوزستان با بیان اینکه امروزه در کارزار اقتصادی و فرهنگی قرار داریم، افزود: باید با روحیه جهادی و با اخلاص به طور شبانه روزی تلاش کنیم تا همچون شهدا دین خود را به مردم ادا کنیم.

حسینی محراب یادآور شد: ما در استان خوزستان، تمام توان و حرکت خود را با کمک اتاق‌های فکر، نخبگان، گروه‌های جهادی، خانواده شهدا و همراهی مردم به کار گرفته‌ایم تا بر عملیات‌های روانی دشمن و جنگ داخلی چیره شویم چرا که دشمن می‌خواهد با ترور شخصیت‌ها جنگ روانی به راه بیندازد.

وی گفت: امیدوار هستیم دزفول همچون همیشه نقش بلند علمی، ادبی و هدایتی خود را برای خنثی کردن نقشه‌های دشمن همچون همیشه ایفا کند. خوزستان مملو از علومی است که دزفول به عنوان یک قطب فکری، علمی و ایمانی تولید کرده و همه جوانان استان و کشور از این علوم بهره مند هستند.

دبیرسرویس: #میثم_عربی

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.