کد خبر: 393760
۰
۰
نسخه چاپی

مشکلات‌مان با افغانستان را بر اساس گفتگو حل و فصل خواهیم کرد

به گزارش قم پرس احمد وحیدی وزیر کشور امروز (چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه) در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت امنیت مرزهای کشور در استان سیستان و بلوچستان گفت: اوضاع منطقه کاملاً آرام و امنیت در مرزهای ما برقرار است.

وی بیان کرد: بر اساس اشتباهی که مرزبانان افغانستانی داشتند، تیراندازی مرزی اتفاق افتاد. یک شهید داشتیم و از طرف افغانستانی‌ها هم تعدادی کشته شدند.

وزیر کشور اظهار کرد: مسئله مرزها کاملاً با دقت و تدبیر از طرف جمهوری اسلامی و ورود به موقع طالبان حل شد اما اکنون مشکلی نداریم. متأسفانه در چند نوبت از این اتفاقات داشتیم.

وحیدی عنوان کرد: به عنوان مسئولان جمهوری اسلامی ایران به طالبان توصیه می‌کنیم که دقت کرده و مرزبانان خود را توجیه کنند تا این درگیری‌های مرزی بار دیگر اتفاق نیفتد.

وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره اظهارات و مواضع مقامات طالبان علیه ایران و واکنش مقامات ایرانی به این مواضع گفت: بعضی افراد غیرمسئول یا کسانی که رده مسئولیتی بالایی ندارند حرف‌های بی‌جا و غیرمنطقی زده‌اند؛ اما بر اساس گزارش‌هایی که به ما رسیده این افراد برکنار شده‌اند.

وی یادآور شد: ما با حاکمان افغانستان در تعامل قرار داریم و اگر هر مشکلی داشته باشیم بر اساس گفتگو آن را حل و فصل خواهیم کرد.

دبیرسرویس: #ساراپشوتن_فرد

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید