کد خبر: 393766
۰
۰
نسخه چاپی

سرپرست حجاج ایرانی: در حج امسال آستانه تحمل خود را بالا ببرید

به گزارش قم پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت چهارشنبه شب و پس از ورود به شهر مدینه در جمع کارگزاران حج 1402 نکاتی را در خصوص این سفرمعنوی بیان کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب با بیان اینکه از فرصت طلایی حج، نباید غافل شد، به توصیه ای از مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب اسلامی فرمودند که رشد معنوی خود را اندازه بگیرید و سعی کنید که در این سفر به جلو حرکت کنید و از اکسیر سرزمین وحی غافل نشوید.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خطاب به زائرینی که به صورت داوطلبانه به دیگر زائران خدمت می کنند، گفت: شما هزینه کردید که به زیارت خانه خدا بیاید و الان دارید به صورت داوطلبانه به زائران خانه خدا خدمات پزشکی و درمانی ارائه می کنید و این خدمت بر اساس مبانی روایی کار بسیار ارزشمند و بزرگی است.

وی در ادامه جلوه دیگری از زیارت مسجد النبی را برای حاضران تشریح کرد و گفت: وقتی که وارد مسجد النبی می شوید تاریخ را عقب بروید و بر فراز منبر، رسول الله را ببینید. با این نگرش دنبال سخنان و سیره پیامبر و در قیاس پیروی آن حضرت و قرب و بعد با ایشان تصمیم جدید بگیریم.

حجت الاسلام والمسلمین نواب لزوم حفظ وحدت و همگرایی اسلامی را یادآور شد و گفت: از برآیند تمام برنامه ها ، عملکردها و رفتارها باید حقیقت وحدت را استنباط کرد.

حجت الاسلام والمسلمین نواب در ادامه از کارگزاران و خادمان حج در سازمان حج و بعثه خواست که برخوردشان با زائران صادقه باشد و نسبت به مشکلات، سعه صدر داشته باشند.

وی افزود: طبق برخی پیش بینی ها در ایام حج امسال، هوا به شدت گرم خواهد شد لذا ممکن است برخی از نامهربانی ها رخ دهد؛ همگان باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند و از نامهربانی های احتمالی چشم پوشی کنند و بدی ها را با خوبی ها پاسخ دهند.

سرپرست حجاج ایرانی همچنین توصیه کرد که برای راهنمایی زائران با گمان عمل نکنند بلکه آنچه را که می دانند و یقیین دارند که درست است به زائران منتقل کنند.

وی همچنین خطاب به زائرانی که درحال حاضر در مکه حضور دارند، گفت: از فرصت خلوتی مسجد الحرام بهره ببرید زیرا روزهای آینده با ورود زائران ازدحام جعیت در مسجد الحرام زیاد خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین نواب در صدر هیئتی چهارشنبه شب وارد مقر ستاد مدینه در هتل سکون شد و در بدو ورود مورد استقبال معاونین، مدیران و مسئولان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت قرار گرفت.

دبیرسرویس: #میثم_عربی

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید