کد خبر: 400112
۰
۰
نسخه چاپی

تقدیر نماینده ولی فقیه از مردم عراق برای تکریم قرآن

به گزارش قم پرس، حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب که در آئین تجلیل از خانواده شهدای مقاومت با همت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین و مشارکت لواء الخدمه الحسینیه در کربلای معلی برگزار شد خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) سر حلقه شهیدان است و همه مجالسی که درباره شهادت و شجاعت است نام ایشان به روشنی می‌درخشد و نام و راه آن حضرت برای همه درس آموز است.

وی افزود: فردا روزی که زائران به کشورشان باز می‌گردند از آنها می‌پرسند که از شور و حرارت و عزاداری مردم بگویید. برخی هم از سختی و تراکم جمعیت می‌گویند. البته هستند کسانی که وقتی حضور پیدا می‌کنند این سختی‌ها را کنار می‌گذارند و از کربلا و امام حسین (ع) درس شجاعت می‌آموزند.

رئیس بعثه مقام معظم رهبری ادامه داد: این افراد به این صحنه‌ها که برای بعضی‌ها سخت است نگاه نمی‌کنند و می‌گویند که حضرت زینب (س) با غم و اندوه وارد این سرزمین شده و آن همه مصیبت کشیده است. برخی این گونه به کربلا و مسأله اربعین نگاه می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین نواب با اشاره به درس‌های اربعین گفت: از اربعین درس‌های فراوانی می‌شود گرفت که مهمترین آن اخلاص است. امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) در عالی‌ترین وجه خود تدریس کردند؛ آنجا که تسلیم حضرت حق شدند.

وی افزود: درس اربعین اخلاص در انجام وظیفه است. اساساً کسی که محور حرکتش حق باشد از چیزی نمی‌ترسد. اگر کسی ترسید، یعنی اطمینان به حرکت خودش ندارد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اضافه کرد: حضرت زینب (س) در مقابل حاکم ظالم شام، تمام قد ایستاد و اجازه نداد سختی‌ها بر او غلبه کند. حضرت به یزید گفت آیا حاکم جامعه هستی که این قدر ظلم می‌کنی؟

وی ادامه داد: قرآن محوری، درس دیگر اربعین است. من از برادران عراقی تشکر می‌کنم که در این ایام، قرآن را تعظیم کردند. با اعتراضاتی که علیه قرآن سوزی شد باعث شد دیگران حساب کار دستشان بیاید.

نواب گفت: امام حسین (ع) وقتی با یارانشان صحبت می‌کنند با قرآن صحبت می‌کنند. حتی وقتی یا عمر سعد مذاکره کردند با قرآن استدلال کردند. بعد از شهادت نیز سر مبارک با خواندن قرآن دشمن را رسوا کرد.

در ادامه مراسم و پس از سخنرانی شیخ محمد الاسدی رئیس مرکز شهید صدر عراق، از خانواده شهیدان علی حسن، جبار، الکاظم، عباس کامل، حیدر راضی، عامر جبار حسین و مسلم جبر تجلیل شد. از خانواده شهدای مقاومت با هدایای معنوی تقدیر به عمل آمد.

دبیرسرویس: #میثم_عربی

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید