کد خبر: 401289
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

واکنش دبیرکل کمیته المپیک به مدال‌آوری بانوان در بازیهای آسیایی

به گزارش خبرنگار مهر از هانگژو، مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک در دومین روز نوزدهمین دوره بازی های آسیایی هانگژو درباره اینکه شروع مدال آوری ایران با چهار مدال زنان بود، گفت: جای خوشحالی است که زنان ایران جایگاه های خوبی را کسب کردند، این نشان می دهد که ورزش بانوان در ایران در حال ارتقا است.

وی ادامه داد: البته این پیام را هم به ما می رساند که باید توجه بیشتری به این موضوع داشته باشیم و جایگاه زنان را در حوزه ورزش ارتقا بدهیم.همچنین زیر ساخت ها و امکانات شان را بهتر کنیم تا در عرصه های بین المللی بتوانند بهترین مدال ها را برای ما بیاورند.

دبیرکل کمیته ملی المپیک تصریح کرد: خدا را شکر تا اینجا در قایقرانی زنان دو نقره گرفتیم که جای خوشحالی است.این نتیجه نشان داد که ما در قایقرانی زمینه طلا را داشتیم ولی شرایط به نحوی نبود که بتوانیم با میزبان رقابت کنیم.

هاشمی تاکید کرد: به هر حال میزبان شرایط متفاوتی دارد.در حوزه تکواندو هم اتفاق خوبی افتاده و خانم سلحشوری مدال برنز گرفت.در تکواندو به شرایط ورزشکارمان امیدوار هستیم.همچنین در تنیس روی میز بچه ها جایگاه خوبی را کسب کردند، مدال برنز ما قطعی است.برداران عالمیان و هدایی کار بزرگی با تاریخ سازی انجام دادند.

دبیر کل کمیته ملی المپیک با اشاره به مدال برنز دختر رکابزن ایران عنوان داشت: اتفاق مهمی رخ داده و اولین مدال برنز زنان ایران در این رشته و در بازی های آسیایی کسب شده است.از تمام این گروه مدال آور تشکر می کنم.

او ادامه داد: باید از اتفاقاتی که می افتد خوشحال باشیم. بعضی از رشته های ما که بعضی از دوستان از نگاه کارشناسی کمتر به آنها امیدوار بودند مثل ژیمناستیک که در آخرین لحظات لایسنس شان را گرفتند به فینال رفتند.اتفاقی که اگر قبلا هم داشتیم، معدود بوده است.جا دارد از خانم اینچه درگاهی تشکر کنم و همچنین از کادر فعلی فدراسیون.همگی همکاری کردند و زحمت کشیدند.به مدال نزدیک شدیم و شرایط خوبی در فینال داریم.قابل تقدیر است.

هاشمی با بیان اینکه در والیبال ساحلی هم اتفافات خوبی افتاده است، خاطرنشان کرد: چهار برد پیاپی داشتیم.والیبال سالنی ما تا کنون تمام تیم ها را برده و به فینال رفته است.نقره اش قطعی است و ان شالله فردا شب طلا می گیرند.

وی تصریح کرد: ووشو، کوراش و در کل تمام رشته ها خوب کار کردند و تا جایی که من خبر دارم نسبت به کشورهای اطراف خودمان شرایط هشتم یا نهم را داریم اما طلایی های به ما ملحق خواهند شد و جبران می کنند.امیدواریم شرایط روز به روز بهتر شود.در جدول جایگاه خوبی داشته باشیم و رتبه قبلی مان را ان شالله حفظ کنیم و حتی ارتقا بدهیم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک درباره اینکه برای نخستین بار رونمایی از لباس کاروان ایران و رژه بی حاشیه بوده، خاطرنشان کرد: راستش من دیشب از تمام کادر سرپرستی، ورزشکاران،مربیان و همگی تشکر و قدردانی داشتم.در این مرحله واقعا بی حاشیه بوده همه چیز و علتش همدلی و هماهنگی بود.سازماندهی خوبی بین بچه ها بود و پرچم ایران بالا رفت.

وی افزود: کاروان بزرگ ایران با نام شهید محسن حججی بسیار هماهنگ و منظم بودند.ما می توانستیم جمعیت بیشتری را با همین کیفیت داشته باشیم و حتی بهتر اما چون چند رشته مهم ما فردای افتتاحیه درگیر مسابقات بودند، ترجیح این بود که بچه ها را خسته نکنیم تا به مدال ها نزدیک تر باشیم.به همین خاطر گروه ۱۲۰ تا ۱۳۰ نفره ای را آماده کرده بودیم که شاهد بودید رژه خوبی داشتند و خدا را از این بابت شاکر هستیم.

منبع : مهر

دبیرسرویس: #هادی_اسماعیلی

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.