کد خبر: 401323
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

۱۲۰ کتاب در زمینه دفاع مقدس در خوزستان رونمایی شد

به گزارش قم پرس سردار عبدالرضا مراد حاجتی ظهر امروز دوشنبه در آئین رونمایی از ۱۲۰ عنوان کتاب دفاع مقدس و تجلیل از نویسندگان دفاع مقدس که در کتابخانه مرکزی اهواز برگزار شد، ضمن تبریک آغاز امامت امام زمان (عج)، اظهار کرد: خدا را شاکرم که امروز توانستیم قطره‌ای در کنار خدمات ارزنده افرادی باشیم که قلمشان برای دفاع مقدس و نسل‌های آینده تراوش می‌کند.

وی با بیان اینکه کاری که امسال در حوزه ادبیات و تاریخ شفاهی انجام شده بی‌نظیر است، تصریح کرد: به پیشواز کنگره ۲۴ هزار شهید می‌رویم که وظیفه و تکلیفی بر عهده ما قرار دارد و در راستای این تکلیف در سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ تعداد ۱۰۰ عنوان کتاب با همکاری بخش ادبیات بنیاد حفظ آثار نوشته شده که امروز رونمایی شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان گفت: این کتاب‌ها شامل خاطره ۲۰ عنوان، ترجمه با زبان فرانسوی، انگلیسی، عربی و عبری ۲۲ عنوان، کتاب‌های حوزه کودک که بسیار در این بخش فقیر هستیم چهار عنوان، شعر سه عنوان، نمایشنامه ۶ عنوان، تاریخ شفاهی سه عنوان و روایت ۱۱ عنوان است.

سردار حاجتی بیان کرد: امروز دست همه نویسندگانی را که در خوزستان که پایگاه شهادت، مردانگی و دلدادگی است، می‌بوسیم و امید است بتوانیم یک کار بزرگ را انجام دهیم تا برای آیندگان بماند.

وی افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، اداره کل کتابخانه‌های استان، شهرداری اهواز، نفت و گاز اروندان، فولاد اکسین، توسعه و نیشکر و سپاه دستگاه‌هایی بودند که کمک کردند تا بتوانیم ۱۰۰ کتاب مکتوب و ۲۰ کتاب صوتی ارزشمند را ارائه کنیم؛ امید است با کمک آنها بتوانیم ی سال آینده ۲۰۰ جلد کتاب رونمایی داشته باشیم و آنها را به مردم خوزستان، پایگاه‌ها، مساجد، مدارس، زندان‌ها و… هدیه کنیم.

دبیرسرویس: #میثم_عربی

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.