کد خبر: 401334
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

پروژه پاسپورت دیجیتال در فنلاند آزمایش می شود

به گزارش قم پرس به نقل از یورونیوز، کنترل مرزی فنلاند اعلام کرد مدارک دیجیتال سفر به اندازه پاسپورت فیزیکی معتبر هستند.

مسافران در برخی پروازهای شرکت هوایی فین ایر در آینده می توانند به جای انتظار در صف های طولانی کنترل مرزی از طریق مدارک دیجیتال سفر(DTC) از مرز گذر کنند.

کنترل مرزی فنلاند اعلام کرده این نخستین باری است که پاسپورت دیجیتال در یک محیط مرزی واقعی قابل ارائه و قبول است. این سازمان مدعی است فرایند مذکور تجربه گذر از مرز را سریع تر و راحت تر می کند.

این کشور یک برنامه آزمایشی با همکاری شرکت فین ایر، پلیس فنلاند و اپراتور فرودگاه این کشور آغازکرده است.

پروژه آزمایشی DTC برای مسافران فنلاندی در پروازهای فین ایر به لندن، ادینبرا یا منچستر از ۲۸ آگوست سال جاری میلادی آغاز و فقط برای شهروندان این کشور فراهم شده است.

مسافرانی که تمایل دارند در این پروژه آزمایشی شرکت کنند، نخست باید اپلیکیشن FIN DTC را روی موبایل شان دانلود کنند. کاربران برای استفاده از اپ باید نوعی روش قفل نمایشگر موبایل (شماره رمز پین، اثر انگشت، فیس آی دی) را فعال کرده باشند.

در مرحله بعد کاربر باید در دفتر خدمات مجوز ایستگاه اصلی پلیس Vantaa ثبت نام کند. برای همین منظور فرد باید وقت ملاقات رزرو کند و پاسپورت خود را همراه ببرد تا نسخه دیجیتالی از آن ساخته شود. طی فرایند ثبت، فرد باید یک فرم رضایت امضا کند و عکسی از صورت خود بگیرد که برای شناسایی چهره به کار می رود.

فقط کافی است کاربر یک بار در مرکز پلیس ثبت نام کند و پس از آن می تواند از DTC در فرودگاه هلسینکی و برای سفر به انگلیس و بازگشت به همین فرودگاه از طریق شرکت هوایی فین ایر استفاده کند. این برنامه آزمایشی فوریه ۲۰۲۴ میلادی پایان می یابد.

هر بار که فرد سفر می کند باید از ۳۶تا ۴ ساعت قبل از پرواز، اطلاعات خود را از طریق اپلیکیشن به گارد مرزی فنلاند بفرستد.

خبرنگار: #هادی_اسماعیلی

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.