کد خبر: 402861
۲
۰
نسخه چاپی
هدیه ای برای نمایندگان فعلی و آتی قم در مجلس شورای اسلامی

پایتخت زدگی تهدیدی برای نوکری مردم قم است!

پایتخت زدگی تهدیدی برای نوکری مردم قم است!

گسترش شبکه های اجتماعی موجب می شود تا ریز و درشت عملکرد وکلای مجلس را به خوبی مشاهده و بررسی کرد و خیلی از مردم گاهی با مشاهده ی نماینده ی دیگر استان ها از نداشتن چنین منتخبی در آن حوزه انتخابیه غبطه می خورند.
مطابق اصل هشتاد و چهارم قانون اساسی « هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است » و علاوه بر تاکیدی بر گستره ی ملی اختیارات نظارتی نمایندگان تصریح می کند که آی نماینده ی عزیز ! شما در برابر رخدادها و اتفاق هایی که آگاه می شوید مسئولیت دارید و نمی توانید بی اعتنایی کنید.
از آنجایی که مطابق اصل 85 قانون اساسی «سِمَت نمایندگی قائم به شخص است و قابل واگذاری به دیگری نیست» این کارگروه هایی که برخی نمایندگان راه اندازی کردند فقط می توانست یک مجموعه ی داخلی دفتر یک نماینده باشد و از هر نوع شائبه ی دخالت یا خلط جایگاه نمایندگی جلوگیری کند.
البته برخی گردانندگان کارگروه های امیرآبادی فراهانی در قم که گاهی با حواشی رنگارنگی همراه بود رفته رفته در استان کمرنگ می شود و با مسئولیت گرفتن نفرهای اصلی آن به لطف الهی از یادها رفته یا کمرنگ شده است ؛ البته شاید فلسفه ی تداوم آن برای پرکردن خلاء حضور او در قم بواسطه ی حضور در هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تدبیر شده بود و این انتقاد بر امیرآبادی فراهانی نافی خدمات و حجم بالای تلاش های این نماینده برای مشکل گشایی از شهروندان نیست.
بعد از متارکه ی قابل پیش بینی علیرضا زاکانی از توفیق نوکری مردم قم در مجلس شورای اسلامی که برای عبور از فیلتر قانونی خود را ساکن قم نامیده بود با خاطره ایی تلخ از یادها پرکشید و یک سوم از ظرفیت نمایندگی قم محروم شد.
در این نوشتار بنا داریم به یک آسیبی اشاره کنیم که در سرنوشت مردم قم بسیار حائز اهمیت است ؛ نماینده ای که رای استان قم را کسب می کند و در فاصله بسیار نزدیک با مجلس شورای اسلامی قرار دارد حداقل انتظار این است که هر شب (مگر در موارد غیرقابل پیش بینی ) درقم حاضر باشد ؛ در شهر قدم بزند ، بین مردم بی واسطه حضور یابد و همانند شبهای انتخابات که محله به محله سرکشی می کنند ؛ صدای مردم را بشنوند و از اکتفا کردن به یک دیدار با وقت قبلی یا بی نوبت پرهیز کند.
قم حرم اهل بیت علیه السلام با انبوهی از زائران و مهاجران از اقصی نقاط جهان است که مشکلات فراوانی در مسیر خدمت رسانی به استان ایجاد می شود که حضور یک نماینده ای که پروازی باشد و در قم سکونت قطعی نداشته باشد به نظرم یک جفای نابخشودنی است.
البته هر عزیزی که در کارزار انتخابات قصد دارد ردای خدمت به مردم قم را بر تن کند باید بپذیرد راه قم تهران شاید برای تردد هر روزی سخت و طاقت فرسا باشد ولی بپذیریم که حضور 24 ساعته در حوزه ی انتخابیه ای که به تعبیر مقام معظم رهبری « قم مادر انقلاب است » هم بسیار کم است و تصمیم سازهای فهرست های انتخابی نباید از این مهم غفلت کنند.
نماینده ای که در قم هر روزی دارد شاید نتواند باری از دوش مردم بردارد ولی حضور و گفت و گوی رودرو با مردم فهیم محله های استان قم آنها را دلگرم می کند ؛ هر چند زندگی در تهران یا اطراف تهران راحت تر و دلنشین تر باشد.

مدیرمسئول

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید