کد خبر: 405205
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

تخصیص ۶ هزار میلیارد تومان برای تکمیل واحدهای مسکن مهر نیمه‌کاره

به گزارش قم پرس به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا مهدیار اسماعیلی رئیس هیأت عامل صندوق ملی مسکن، گفت: در صندوق ملی مسکن، عملیات سه‌گانه‌ای همزمان دنبال می‌شود که یکی، تکمیل واحدهای مسکن مهر در استان‌ها با همکاری سازمان ملی زمین و مسکن است که منابع مربوط به صندوق در این واحدها صرف می‌شود تا مسکن‌های مهر نیمه‌کاره در مراکز استان‌ها به ثمر برسد.

رئیس هیأت عامل صندوق ملی مسکن افزود: بخش دوم، تکمیل مسکن‌های مهر شهرهای جدید است که این مسیر با تحویل زمین از سوی شرکت مادر تخصصی و تأمین مالی توسط صندوق انجام می‌شود.

وی ادامه‌داد: عمده عملیات تکمیل واحدهای نیمه کاره‌ای که در سال گذشته و سال جاری انجام شده است، از طریق منابع صندوق بوده است. به موازات این دو بخش، بخش سوم مبتنی بر منابع خود صندوق اتفاق می‌افتد که عملیات روبنایی در حوزه خدمات عمومی است و شامل تجهیز و تکمیل مدارس، درمانگاه‌ها، پاسگاه‌ها، مساجد و غیره است که در شهرهایی که در نهضت ملی مسکن جدید تأسیس می‌شود، این تخصیص منابع انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: تا امروز بیش از ۶ هزار میلیارد تومان تخصیص انجام شده است و تا پایان سال نیز این روند با سرعت مضاعف به پیش می‌رود.

دبیرسرویس: #جوادمحمدی

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.